maski pakko saatava suomeen.

Anonyymi

meillä sairastuttiin jo 8 kuukautta sitten covid-19 tautiin.kuukausi petissä kun ei jaksanut tehdä mitään.yskä ripuli,nivelsäryt,ihottuma näppylöitä koko keho.maskia käytetty siitä asti.jos suomeen ei saada maskipakkoa covid-19 leviää vielä ensivuonnakin suomessa eli vuonna 2022.thl sanoi keväällä että ei ole näyttöä maskin hyödyistä.maski suojaa myyräkuumeelta pölyltä myös covid-19 taudilta.nyt hallitu sdp ja pääministeri töihin ja äkkiä maskipakko.nyt hölötettiin pakko rokotuksesta mikä on laiton.meille ei tule rokotusta eikä tänne tule ketään.johan se on kotirauhan rikkominen.nyt maskipakko ollaan jo vuosi katseltu tyhjää hölötystä.maski pakko ja covid-19 loppuu kolmessa viikossa.terveisin politikko perhe maskit päässä.

3

92

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei todellakaan. Suositus riittää. Maskin merkitystä korostetaan liikaa, "maskipakko" maat ovat yliedustettuina maissa joissa korona on pahin jotenka se ei todellakaan ratkaise tätä. Sitä paitsi myös listaus poikkeuksista jotka vapauttaa maskin käytöstä noissakin maissa kuten Briteissä on pidempi kuin ehkä luulet. Se ei todellakaan ole sellainen jota läheskään kaikki voisivat käyttää eikä toisaalta visiiri ilman maskia suojaa uudempia koronoita vastaan, ihan maskistien omien sivujen tietojen mukaan.

      Vaikka toisaaltaan ei myös rokote. Ei ole täysin ihmisten hallinnassa tilanne vaan joku suurempi voima maailmaa ohjailee.

    • Anonyymi

      Aloittajalle. Mistä se tauti tuli sinulle ja perheellesi silloin jo 8 kuukautta sitten?

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      434
      6312
    2. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      124
      3632
    3. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      90
      2426
    4. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      25
      1899
    5. Moraaliköyhä S-ryhmä

      S-ryhmä on kehystänyt Israel-boikottipäätöksen “ihmisoikeuslinjaukseksi”, mutta toteutus paljastaa sen onttouden: valiko
      Tampere
      111
      1241
    6. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      92
      1214
    7. Minkä biisin omisit sun kaivatulle?

      Pieni perustelu olisi kiva. ❤️
      Ikävä
      63
      1055
    8. Onko kaivattusi

      seksuaalisesti vetovoimaisin ihminen jonka olet ikinä tavannut?
      Ikävä
      62
      1048
    9. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      76
      940
    10. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      41
      924
    Aihe