Suomessa on saanut yli 150 000 ihmistä koronarokoteen, Lapualla runsaat 200. Mistä moinen hidastelu? Kuka ottaa vastuun lapualaisten terveydentilasta, kaupunginjohtaja, perusturvajohtaja tai irtisanoutunut ylilääkäri?
Perheenjäsenet ja samassa taloudessa asuvat tulisi rokotta yhtä aikaa. Sen sanoo järkikin.
Lapuan rokotustilanne
Anonyymi
1
70
Vastaukset
- Anonyymi
Ei ole rokotetta! Olkaa kärsivällisiä, tilanteelle ei voi mitään ennen kuin saadaan mitä pistää. Tiedetään kyllä, että tuhannet odottavat kärsimättöminä että saisivat piikin, mutta näillä nyt mennään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.986128Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3335775Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie574999Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3253786Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.42295Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1372227Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1081312- 101053
- 163923
- 56773