Itse olin hyvä keskustalainen ja sotilas koko sotilasurani ja päätin sen hienosti varusvaraston päällikkönä. Samalla arvioin ja tiedän olevani paras arvioija.
Kunnon keskustalainen on hyvä sotilas
7
125
Vastaukset
- Anonyymi
Se sinun sotaromaani Liinavaatevarasto Taistelu on legendaarisen hyvä! Toivottavasti tulisi vielä jatko-osa Perunateatterin Puolustus! Ja sokerina pohjalla Kaamea Kapteeni!
- Anonyymi
Hieno sotilas olet
- Anonyymi
Hyvä solttu olit selvästi. Vielä kun saisit sopivan lääkityksen itsellesi niin se olisi hyvä.
- Anonyymi
Mitä kapi tarkoitat. Minulla on sopiva lääkitys kuten aina.
Kun on keskustalainen on kunnon keskustalainen ja kun on sotilas on kunnon sotilas huomasin pitkän sotilasurani aikana. Kaipaan usein varusvarastoaikoja jolloin pidin huolta miesten tarpeista. Jopa saunassa.
Ne olivat hienoja aikoja väessä. Sain paljon hienoja kokemuksia miesten välisistä suhteista.
Keskustalainen sotilas on paljon parempi kuin persusotilas.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin2213202Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.3222813Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.761810Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa
Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e551715Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?481591- 1221386
MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,111342Ryöstö Punkaharjulla
Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee171280Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.4321274- 1051269