etnistä väestöä asumaan, hinnat lähteneet jyrkkään laskuun...tätä ei taida kiinteistögrynderi kertoa kun myy kivikuutiota?
Asuinalueet Helsingissä mihin muuttaa
11
84
Vastaukset
- Anonyymi
Onko linkkiä vai ihan musta tuntuu siltä "tietoa"?
- Anonyymi
Varmatieto.
Kaivopuisto, Eira ja Länsi Pakila.
Espoo. Westend. Kauklahti on kanssa hirveän suosittu. - Anonyymi
Välttelee alueita missä ei ole kovin paljoa kaupungin vuokra-asuntoja, niin siitä on hyvä lähteä.
- Anonyymi
Tervetuloa tutustumaan tänne Roihuvuoreen, Itäkeskuksen naapuriin! Yksi Helsingin halutuimpia asuinalueita ja kämppien arvo raketoi. Myynnissä olevat asunnot menevät aivan välittömästi kaupaksi. Ja täällä on vuokrataloja ympäriinsä.
- Anonyymi
Helsinki muuttuu yhä enemmän monikulttuuriseksi kaupungiksi. Sitä helsinkiläiset haluavat, koska niin innokkaasti äänestävät Vihreitä. Helsinkiläiset haluavat myös Helsingin muuttuvan huumekaupungiksi, koska kannattavat huumeiden vapauttamista. Huumebisnes ja -rikollisuus rehottaa erityisesti Kallion kaupungin osassa.
Todennäköisesti laittomat jäävät myös Helsinkiin. Vihreiden Ohisalo on kovasti tehnyt työtä, puuhannut palomuuria, jotta saa kaikki laittomat laillisiksi.- Anonyymi
Huumebisnes ja maahanmuutto ovat Vihreiden suojeluksessa ja sitä helsinkiläiset haluavat saatte nähdä kun kunnallisvaalit on käyty.
- Anonyymi
Helsingin onneksi helsinkiläiset" tuijottavat "vain "omaan napaansa" eivätkä näe ympäristön ongelmia.
- Anonyymi
Malmille vaan, siellä riittää mamua kuin pipoo.
- Anonyymi
Kaivopuisto. Siellä on mm. USA:n, Yhdistyneen Kuningaskunnan ja Ranskan suurlähetystöt. Paikalla on jatkuvasti poliisipartio.
- Anonyymi
Monikulttuurisuus on suuri rikkaus. Tämän tuntevat nahoissaan monet kerrostaloasukkaat.
- Anonyymi
Monikulttuurisuuden paapominen on sairas ideologia.
Monikulttuurisuusonnela on vain hyväuskoisten haaveilua, jota hyväksikäyttäen edetään kohti monokulttuuria, sitä ainutta oikeaa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2442165- 1891644
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä461302Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad501005- 41816
- 14800
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä30771Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21760Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .25746Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46647