Asuinalueet Helsingissä mihin muuttaa

Anonyymi

etnistä väestöä asumaan, hinnat lähteneet jyrkkään laskuun...tätä ei taida kiinteistögrynderi kertoa kun myy kivikuutiota?

11

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Onko linkkiä vai ihan musta tuntuu siltä "tietoa"?

    • Anonyymi

      Varmatieto.
      Kaivopuisto, Eira ja Länsi Pakila.
      Espoo. Westend. Kauklahti on kanssa hirveän suosittu.

    • Anonyymi

      Välttelee alueita missä ei ole kovin paljoa kaupungin vuokra-asuntoja, niin siitä on hyvä lähteä.

    • Anonyymi

      Tervetuloa tutustumaan tänne Roihuvuoreen, Itäkeskuksen naapuriin! Yksi Helsingin halutuimpia asuinalueita ja kämppien arvo raketoi. Myynnissä olevat asunnot menevät aivan välittömästi kaupaksi. Ja täällä on vuokrataloja ympäriinsä.

    • Anonyymi

      Helsinki muuttuu yhä enemmän monikulttuuriseksi kaupungiksi. Sitä helsinkiläiset haluavat, koska niin innokkaasti äänestävät Vihreitä. Helsinkiläiset haluavat myös Helsingin muuttuvan huumekaupungiksi, koska kannattavat huumeiden vapauttamista. Huumebisnes ja -rikollisuus rehottaa erityisesti Kallion kaupungin osassa.

      Todennäköisesti laittomat jäävät myös Helsinkiin. Vihreiden Ohisalo on kovasti tehnyt työtä, puuhannut palomuuria, jotta saa kaikki laittomat laillisiksi.

      • Anonyymi

        Huumebisnes ja maahanmuutto ovat Vihreiden suojeluksessa ja sitä helsinkiläiset haluavat saatte nähdä kun kunnallisvaalit on käyty.


    • Anonyymi

      Helsingin onneksi helsinkiläiset" tuijottavat "vain "omaan napaansa" eivätkä näe ympäristön ongelmia.

    • Anonyymi

      Malmille vaan, siellä riittää mamua kuin pipoo.

    • Anonyymi

      Kaivopuisto. Siellä on mm. USA:n, Yhdistyneen Kuningaskunnan ja Ranskan suurlähetystöt. Paikalla on jatkuvasti poliisipartio.

    • Anonyymi

      Monikulttuurisuus on suuri rikkaus. Tämän tuntevat nahoissaan monet kerrostaloasukkaat.

    • Anonyymi

      Monikulttuurisuuden paapominen on sairas ideologia.

      Monikulttuurisuusonnela on vain hyväuskoisten haaveilua, jota hyväksikäyttäen edetään kohti monokulttuuria, sitä ainutta oikeaa.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluaisin rakastaa sinua

      Ja olla sinulle se oikea... Rakastan sinua 💗💗💗
      Ikävä
      42
      4370
    2. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      138
      4109
    3. Tiedätkö mihin

      Ominaisuuksiin rakastuin sinussa?
      Ikävä
      64
      3766
    4. onko kaivattusi

      vaarallinen? :D
      Ikävä
      117
      3694
    5. Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti

      Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans
      Maailman menoa
      34
      3567
    6. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

      Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
      Maailman menoa
      74
      3393
    7. Pieni galluppi

      Mitäs lahjaa odotat joulupukilta.
      Ikävä
      92
      2970
    8. Olisiko sinulla

      Jonossa vaihtoehtoja, ehkä
      Ikävä
      54
      2845
    9. Mitä tuntemuksia

      Rakkaasi ääni herättää?
      Ikävä
      25
      2656
    10. Korjaamo suositus

      Vahva suositus Kumpulaisen korjaamolle vanhan 5-tien varrelta! Homma pelaa ja palvelu ykköslaatuista. Mukavaa kun tuli p
      Hyrynsalmi
      14
      2364
    Aihe