Asuinalueet Helsingissä mihin muuttaa

Anonyymi

etnistä väestöä asumaan, hinnat lähteneet jyrkkään laskuun...tätä ei taida kiinteistögrynderi kertoa kun myy kivikuutiota?

11

85

    Vastaukset 11

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Onko linkkiä vai ihan musta tuntuu siltä "tietoa"?

    • Anonyymi

      Varmatieto.
      Kaivopuisto, Eira ja Länsi Pakila.
      Espoo. Westend. Kauklahti on kanssa hirveän suosittu.

    • Anonyymi

      Välttelee alueita missä ei ole kovin paljoa kaupungin vuokra-asuntoja, niin siitä on hyvä lähteä.

    • Anonyymi

      Tervetuloa tutustumaan tänne Roihuvuoreen, Itäkeskuksen naapuriin! Yksi Helsingin halutuimpia asuinalueita ja kämppien arvo raketoi. Myynnissä olevat asunnot menevät aivan välittömästi kaupaksi. Ja täällä on vuokrataloja ympäriinsä.

    • Anonyymi

      Helsinki muuttuu yhä enemmän monikulttuuriseksi kaupungiksi. Sitä helsinkiläiset haluavat, koska niin innokkaasti äänestävät Vihreitä. Helsinkiläiset haluavat myös Helsingin muuttuvan huumekaupungiksi, koska kannattavat huumeiden vapauttamista. Huumebisnes ja -rikollisuus rehottaa erityisesti Kallion kaupungin osassa.

      Todennäköisesti laittomat jäävät myös Helsinkiin. Vihreiden Ohisalo on kovasti tehnyt työtä, puuhannut palomuuria, jotta saa kaikki laittomat laillisiksi.

      • Anonyymi

        Huumebisnes ja maahanmuutto ovat Vihreiden suojeluksessa ja sitä helsinkiläiset haluavat saatte nähdä kun kunnallisvaalit on käyty.


    • Anonyymi

      Helsingin onneksi helsinkiläiset" tuijottavat "vain "omaan napaansa" eivätkä näe ympäristön ongelmia.

    • Anonyymi

      Malmille vaan, siellä riittää mamua kuin pipoo.

    • Anonyymi

      Kaivopuisto. Siellä on mm. USA:n, Yhdistyneen Kuningaskunnan ja Ranskan suurlähetystöt. Paikalla on jatkuvasti poliisipartio.

    • Anonyymi

      Monikulttuurisuus on suuri rikkaus. Tämän tuntevat nahoissaan monet kerrostaloasukkaat.

    • Anonyymi

      Monikulttuurisuuden paapominen on sairas ideologia.

      Monikulttuurisuusonnela on vain hyväuskoisten haaveilua, jota hyväksikäyttäen edetään kohti monokulttuuria, sitä ainutta oikeaa.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olen tumma ja tulinen

      Ja vielä suora - en ollut sinua varten. n to m
      Ikävä
      171
      1136
    2. Tunnustuksia

      Haluatko tunnustaa jotain, mitä on sydämelläsi?
      Ikävä
      65
      926
    3. Mitä kysyisit

      Mihin haluaisit vastauksen häneltä eli mitä kysyisit?
      Ikävä
      86
      810
    4. Mitä luulet

      Mitä luulet kaivattusi ajattelevan sonusta? Onko jotain mitä haluaisit oikaista hänelle?
      Ikävä
      72
      747
    5. Sä et vaan töllö tajua että rakastuin

      Mikä stana siinä on niin vaikea ymmärtää?! Täh
      Ikävä
      46
      693
    6. Vielä hyvinvointitalosta

      Suurin osa pyhäjärvisistä on sivistynyttä fiksua porukkaa ja on täysin hankkeen kannalla. Nyt vain pieni äänekäs joukko
      Pyhäjärvi
      79
      651
    7. Kerro jokin

      👻 tarina
      Ikävä
      62
      609
    8. 28
      595
    9. Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa

      ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su
      Ikävä
      35
      595
    10. IS Viikonloppu 25.-26.7.2026

      Lähes kymmenen vuotta kestänyt putki täysiin 3.0 ristikoihin on Skytän osalta ilmeisesti nyt ohi. Kollegat ovat arvioin
      Sanaristikot
      67
      581
    Aihe