Suomessa kuvitellaan että meillä on hyvin asiat. Jo vuosia asiat ovat olleet päin p:tä ja vain yltymässä. Kiitos presidenttimme (kommentoimattomuuden ja oikeistolaisuuden) sekä sipilän ja persujen rkp:n ja kokoomuksen.
Mikäli keskusta ei ala puolustaan terveydenhuoltoa kaikille niin kusessa ollaan nuo muut ei ala.
Suomessa ei hoideta tai olla hoidettu köyhempiä pitkiin aikoihin. Kokoomuslainen lääkäri ei hoida kuin omiaan. Tämä näkyy siinä että vakavarainen menee jonojen ohi ja köyhempi jonottaa loputtomasti eikä hänen vaivojaan edes yritetä hoitaa. Korkeintaan helpotetaan oloa.
Lekurit pitäisi suomessa taluttaa sinne navetan taakse ja muistuttaa vannomastaan valasta. Miten ne kehtaa sen vannoa! Siitä näkee mitä ne on.
Suomalaiset vakuuttavat terveyttään ja kohta hyvin tienaavat paperi- ja metallimiehetkin ovat vaatimassa, ettei kaikkia saa hoitaa heidän verorahoillaan. Vain heitä saa hoitaa. Kyllä kokoomus, persut, rkp ja KRISTILLISET ja muut oikeistolaiset nauttii. Muut ne jättää kuoleen.
Lottovoitto syntyä Suomeen
0
119
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1721147
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän132857- 84793
- 51738
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?37551Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk55549Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä296538Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t215489- 49487
Pakkomielle
Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs45482