sekin joutuisi ottmaan lisää velkaa valtiolle koronakriisin hoitamiseksi ja samoin porvarihallitus olisi tehnyt samanlaisen sopimuksen EU:n kanssa EU:n elvytyspaketista viime kesänä Brysselissäkoska Suomen porvaripuolueet eivät halua erota EU:sta. Turha siis oppposition huudella puskista.
Jos Suomessa olisi nyt porvarihallitus kokoonpanolla kepu, kokoomus ja persut
16
52
Vastaukset
- Anonyymi
Faktaa.
- Anonyymi
Vasemmistohallituksen jälkiä siivotessa tuskin voi velkaantumista laitta heti nollille Mutta laskusuuntaan voi lähteä heti, niinhän Sipiläkin laittoi velkaantumisen laskuun Kataisen vasemmistohallituksen jälkeen.
Ja kun lopettaa ideologisen vihermädätyksen, talous alkaa kasvamaan ja tämä auttaa talouden tasapainottamisessa.
Mutta ei, velkaantuminen ei todellakaan voi mennä heti nollille vasemmiston virheitä korjatessa.- Anonyymi
Porvarivaletta alusta loppuun taas kerran. Kokoomus Kataisen hallitus oli porvarienemmsitöinen sekä hallituksessa että eduskunnassa koska porvaripuolueet kristilliset ja vihreät olivat kokoomuksen apupuolueina tukemassa kokoomuksen porvarillista talouspolitiikkaa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Porvarivaletta alusta loppuun taas kerran. Kokoomus Kataisen hallitus oli porvarienemmsitöinen sekä hallituksessa että eduskunnassa koska porvaripuolueet kristilliset ja vihreät olivat kokoomuksen apupuolueina tukemassa kokoomuksen porvarillista talouspolitiikkaa.
Linkki, muuten valhetta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Linkki, muuten valhetta.
Tottahan tuo on.
- Anonyymi
Höpö höpö! Porvarihallitus ois ollu nuivan nelikon mukana ja saanut 10 kertaa paremman sopimuksen tuolla neuvottelussa.
Velkaa ois toki varmaan otettu myös mutta menoja ei ois lisätty samalla tavoin kuin tyttöhallitus tekee. Otettu velka ois luultavasti myös kohdennettu huomattavasti viisaammin jolloin siitä ois ollu oikeasti hyötyäkin.- Anonyymi
Tuskin.
- Anonyymi
Palstan parhaimpia aloituksia.
- Anonyymi
Faktahomma.
- Anonyymi
Jep.
- Anonyymi
Ne velat ovat ryöstöä.
Rosvojoukko ryöstää suomea velan otolla
ja jakavat ne ovelilla kieroilla tavoilla.- Anonyymi
Jos Suomessa olisi porvarihallitus vallassa (kepu, kokoomus ja persut) sekin olisi tehnyt samanlaisen sopimuksen tai huonomman EU:n kanssa viime kesänä koska porvaripuolueet eivät halua erota EU:sta.
- Anonyymi
Eikä olisi joutunut ottamaan lisää velkaa. Olis tavattoman helppoa maksaa jokaiselle eläkeläiselle 1000e vuodessa enemmän eläkettä? ja tietysti verottaa niitä 1000e edestä enemmän vuodessa... näin valtion verotulot nousis kymmeniä miljardeja isommiksi ihan tuosta vaan?
Eläkekassoissa on satoja miljardeja pelivaraa? kymmenet miljardit merkityksettömiä murusia. - Anonyymi
NE RAHAT käytettäisiin fiksummin, kuin mitä tuo nykyinen sekoköörien hallitus tekee.
- Anonyymi
>Jos Suomessa olisi nyt porvarihallitus kokoonpanolla kepu,
> kokoomus ja persut sekin joutuisi ottmaan lisää velkaa
Silkkaa teoreettista arvuuttelua, ei voi tietää kuinka reaaimaailmassa oikeasti kävisi.
Nyt kun Sanna Marinin hallitus on hajoamassa, kuntavaalien jälkeisellä viikolla alkavista suurista riitaisuuksista, niin pian päästään ehkä kokeilemaan käytännössäkin tätä asiaa.
Porvarihallitus ottaa maan johtoonsa. Sosiaaliset pakolaiset pellolle ja rajojen ulkopuolelle alkajaisiksi. Sen jälkeen viher-höyhötykselle loppu, ja tehdään Suomessa vaan ehdoton minimi, eikä superkallista, taloudelle haitallista hyveellisten hörhöjen viher-maksimia.
Velanotto alkaa taittua, kun saadaan Porvarit johtamaan maata. - Anonyymi
Hallitus hajoaa, Anna -Majan lausunnoista veronkorotuksista päätellen voi todeta. Ja hyvä niin!!
Perkele muutakun menoja Suomalaisille aiheuttaneet pikkutytöt.
Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p274952Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1504750Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su2104722Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal1184561Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil133660Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema192354Jenni Alexandrova ja Toni Lähde ratkeavat liitoksistaan - Tällainen on uusperhe!
Radiojuontaja Jenni Alexandrova ja Diili-tuttu Toni Lähde ovat pariskunta, joka elää uusperhearkea. He ovat ostaneet uud32128- 661647
Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill241494- 1881224