Hyvä Iltasanomat nyt teitte oikean päätöksen jos alkaa kommentoimaan artikkeleita niin täytyy kirjautua palstalle. Tällä tavoin saadaan perussuomalaisten kommentit vähenemään kun ovat vanhempaa väkeä joille ei tuo digiosaaminen ole vahvempia lejeja. Nyt oikeasti sivistynee saavat paremmin äänensä kuuluviin kun yleistä linjaa kritisoivat puheet vaimenee.
Hyvä Iltasanomat.
6
59
Vastaukset
- Anonyymi
Olin sitten mitä mieltä tahansa mutta en aio koskaan ja minkään keskustelupalsta sivuille kirjautua ja ihan vaan siitä syystä alkaa ottaa pattiin tämä kun mitään ei saa sanoa ei nimellään eikä ilman joten olkaapa hyvät ja pitäkää tunkkinne.
- Anonyymi
Saadaan toivottavasti myös asiallisempaa "keskustelua".
- Anonyymi
Tosin asiallinen keskustelu tarkoittaa nykyisin että olet samaa mieltä kuin Arja Paananen. Muiden viestejähän lehti ei julkaise.
- Anonyymi
Kiitos nykyvasurille eli punanatsille!
Koska taas paljastit, millaisia sananvapauden vastustajia olette.
Mutta sitä saa mitä tilaa....- Anonyymi
Onpa kamalaa, kun joutuu oikein kirjautumaan ennen kuin pääsee jauhamaan skeidaa someen. 😉
Noh, sitä saa mitä tilaa 😉
- Anonyymi
tää ns,lehti mitä voi verrata myös wc-paperiin,,ei julkaise mitään,mikä hallitusta kehuu ja varsinkin meidän hyvää pääministeriä,,hänen kehuminen on estetty täysin,,persujen ja kokkareiden populistiset viestit menee kyllä läpi,,Marini on kaikkien aikojen paras pääministeri,,oli populistit mitä mieltä hyvänsä
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu1686529Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1023031Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?1021845Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am501575Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko111290- 151228
Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m131185- 561130
"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?291093Yhteen hiileen velanottoveljet V P K
Tytäryhtiöissä palaa julkista rahaa ja vastuuttomuuden takia -ei pakollisten -kuntalain edellyttämien asioiden takia! N751063