Sputnik-rokote

Anonyymi

On muuten tasan sata varmaa, että minuun ei sitä lientä laiteta! Älkääkä ottako kukaan muukaan. Siinä purkissa voi olla ihan mitä sattuu, kun tietää venäläisen laadun.

3

91

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sitä voidaan tuottaa ihan suomen omissa lääketehtaissa jos saavat sopimuksen aikaan ei venäjä yksin pysty tuottamaan kaikea sitä paljon sitä maailmalla halutaan. Itse on en ota minkään maan tai tehtaan piikkejä jää koronakkakkahosulle nekin.

      • Anonyymi

        Saisiko peräruiskeena? tai vaikka ilman ruisketta - kumihanska rektumiin
        ai jai Korroror


    • Anonyymi

      Voi käydä niinkin, että hallitus ostaa venäjältä sputnikkia vain yksinomaan sitä varten, että sillä pakkorokotetaan niitä jotka eivät suostu vapaaehtoisesti rokotetta ottamaan.

      Samalla vieressä katselevat ihmetellen he, jotka rokotteen mielellään ottaisivat. Mutta eivät saa, koska vastentahtoisten PAKKO-rokottaminen on tärkeämpää.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      109
      7197
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      96
      5225
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      116
      3486
    4. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      33
      3392
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      35
      2524
    6. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      119
      1856
    7. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      96
      1491
    8. Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..

      ...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam
      Maailman menoa
      341
      1451
    9. Jos oikeasti haluat vielä

      Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚
      Ikävä
      131
      1346
    10. Eihän se tietysti minulle kuulu

      Mies, mutta missä olet? 🤨 😠
      Ikävä
      48
      1114
    Aihe