Sputnik-rokote

Anonyymi

On muuten tasan sata varmaa, että minuun ei sitä lientä laiteta! Älkääkä ottako kukaan muukaan. Siinä purkissa voi olla ihan mitä sattuu, kun tietää venäläisen laadun.

3

62

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sitä voidaan tuottaa ihan suomen omissa lääketehtaissa jos saavat sopimuksen aikaan ei venäjä yksin pysty tuottamaan kaikea sitä paljon sitä maailmalla halutaan. Itse on en ota minkään maan tai tehtaan piikkejä jää koronakkakkahosulle nekin.

      • Anonyymi

        Saisiko peräruiskeena? tai vaikka ilman ruisketta - kumihanska rektumiin
        ai jai Korroror


    • Anonyymi

      Voi käydä niinkin, että hallitus ostaa venäjältä sputnikkia vain yksinomaan sitä varten, että sillä pakkorokotetaan niitä jotka eivät suostu vapaaehtoisesti rokotetta ottamaan.

      Samalla vieressä katselevat ihmetellen he, jotka rokotteen mielellään ottaisivat. Mutta eivät saa, koska vastentahtoisten PAKKO-rokottaminen on tärkeämpää.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 20v on otettu kiinni

      Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.
      Savonlinna
      137
      9190
    2. Somali ei kätellyt Stubbia Linnan juhlissa

      Miksei somali osaa noudattaa hyviä käytöstapoja. https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/563a3dea-fa3f-41f3-b64f-406d2
      Maailman menoa
      673
      5304
    3. Kuka on menehtynyt?

      https://yle.fi/a/74-20198293 Kuulemani mukaan ryyppyporukka ollut hapualla ja kuolemanenkeli (F.G) eli mies jonka seuras
      Kankaanpää
      27
      3649
    4. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      47
      2533
    5. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

      16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
      Maailman menoa
      2
      2049
    6. 69
      1845
    7. Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e
      Maailman menoa
      132
      1840
    8. Savonlinnan murhapolttaja romani

      Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.
      Maailman menoa
      229
      1643
    9. Nainen, ota nyt rauhallisesti

      Älä ota kaiken maailman murheita päällesi. Sulla on tapana ottaa elämä liian vakavasti. Ei aina, mutta joskus menee vähä
      Ikävä
      138
      1417
    10. Ei me taideta

      Pystyä kokonaan olemaan erossa.
      Ikävä
      36
      1213
    Aihe