Eikö vaaleja olisi helpompi käydä tosiasioiden pohjalta, vai mitä vassarit?

Anonyymi

Vassarit sepittää koko ajan miten persujen kannatus putoaa ja miten joukot jättävät Halla-ahon joka ei ole muka onnistunut tekemään mitään.

Vaikka oikeasti persujen kannatus nousee koko ajan ja väkeä liittyy siihen lisää, jopa kepusta ja demareistakin loikkaa väkeä persuihin.

Ja mitä Halla-ahon tekemisiin tulee, ei ole lähihistoriassa ketään muuta joka olisi saanut vastapuolen pelkäämään paskat housuissa vaalimenestyksensä ja koko hallituksen olemassaolon takia niinkuin nyt.

Uskovatko vassarit natsi-Saksan ministeri Goebblesin strategiaan, eli kun valheen toistaa riittävän usein niin siitä tuleekin tosi.

Vai heittääkö vassarit taas vappusatas-tyylisen valheen vähän ennen äänestyspäivää ja luottavat sen kantavuuteen?

Vai elävätkö vassarit jossain taikamaailmassa, jossa on noitia ja velhoja, ja kuvittelevat näiden taikovan vaalituloksen halutunlaiseksi.

5

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mitä perussuomalaiset ovat saaneet aikaiseksi viimeisen neljän vuoden aikana eduskunnassa ja kuntien ja kaupunkien valtuustoissa?
      Muuta ei tule mieleen kuin epäonnistunut taxi-uudistus, jonka seurauksena taxikuskit huijaavat asiakkaitaan.

      • Anonyymi

        En tiedä, mutta sitä ennen 2015 saivat Sipilän kepun ja Orpon kokoomuksen kanssa porvarihallituksessa tuotettua maahamme kaikkien aikojen SE-määrin noin 35 000 mamua, pääosin musliminuorukaisia ja maahanmuuton vuosilaskuksi ainakin 3,2 mrd€.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        En tiedä, mutta sitä ennen 2015 saivat Sipilän kepun ja Orpon kokoomuksen kanssa porvarihallituksessa tuotettua maahamme kaikkien aikojen SE-määrin noin 35 000 mamua, pääosin musliminuorukaisia ja maahanmuuton vuosilaskuksi ainakin 3,2 mrd€.

        Linkki, muuten valhetta.


      • Anonyymi

        Ovat ainakin kolme kertaa estäneet perustuslain muuttamisen tämän hallituksen aikana.


      • Anonyymi

        Tässä oli tyypillistä vasemmistolaista tuubaa kyvyttömältä. Mitään ei kyennyt sanomaan siiä vaalikuhinasta jota nyt käydään. Jotain vanhaa ja perätöntä on kaivanut esille, samat asiat mitkä hän laitta joka ketjuun.
        Surullista, että tuollaisillakin on äänioikeus. Mutta ehkä sekin demokratiassa tarvitaan.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      93
      2099
    2. Perusmuotoiset TV-lähetykset loppu

      Nyt sanoo useiden HD-muotoistenkin kanavien kohdalla äly-TV, ettei kanava ole käytössä, haluatko poistaa sen? Kanavia
      Apua aloittelijalle
      167
      1540
    3. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      74
      1319
    4. Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa

      Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.
      Maailman menoa
      236
      1200
    5. No ei sun asunto eikä mikään

      muukaan sussa ole erikoista. 🤣 köyhä 🤣
      Ikävä
      73
      1170
    6. Hyvin. Ikävää nainen,

      Että vainoat ja stalkkaat miestäni.onko tarkoituksesi ehkä saada meidät eroamaan?no,siinä et tule onnistumaan
      Ikävä
      88
      1096
    7. Martina lähdössä Ibizalle

      Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      151
      1041
    8. Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava
      Maailman menoa
      245
      984
    9. Katsoin mies itseäni rehellisesti peiliin

      Ja pakko on myöntää, että rupsahtanut olen 😆. Niin se ikä saavuttaa meidät kaikki.
      Ikävä
      51
      916
    10. Uskomaton tekninen vaaliliitto poimii rusinoita pullasta

      Korni näytösesitelmä menossa kaupunginvaltuustossa. Juhlia ei ole kokouksista tiedossa muilla, kuin monipuolue paikalli
      Pyhäjärvi
      88
      891
    Aihe