Huonot ravintolat?

Anonyymi

Kaikki kyselevät parhaita ravintola paikkoja, mutta nyt on aika kertoa huonoin ravintola kokemuksenne.
On myös hyvä tietää minne ei kannata mennä. Olkaa ystävällisiä ja kertokaa myös mikä teki kokemuksestanne kauhean. Kiitos.

5

1075

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      En nyt sano paikkaa, mutta huonoin kokemus oli se kun meitä ennen oli paikalla 100 muuta emmekä saaneet vartissa sitä ruokaa mitä tilasimme. Todella huonoa asiakaspalvelua.

    • Anonyymi

      Suurimmassa osassa ravintoloita, ei osata sanoa:
      Kiitos, olkaa hyvä, päivää ja näkemiin, puhumattakaan, kuinka viihdytte tai tervetuloa uudelleen, maistuiko ruoka jne.

      Esim. Pikkukattilassa tuodaan ruoka pöytään, eikä sanota hyvää ruokahalua, ihan käsittämätöntä ettei juuri missään sanota hyvää ruokahalua, miten voi olla näin moukkia täysin väärässä ammatissa,

      Peruskäytöstavat puuttuu täysin näiltä ammattitaidottomilta epäkohteliailta naamavääräisiltä väkisin työtään tekeviltä.

      Hyvää palvelua ja hymyä saa yleensä ulkomaalaisten omistavista paikoista, ja hyvää palvelu Mäkeistä ja Kiinalaisita .

    • Anonyymi

      Artturi on ainakin yliarvostettu mesta. Paska palvelu, väljähtänyt kalja ja muutenkin ankea mesta. Onneksi naapurikapakat ovat toiselta planeetalta.

    • Anonyymi

      En osaa sanoa mitään huonoista ravintoloista, koska en käy sellaisissa.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      282
      4150
    2. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      135
      2365
    3. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      82
      2016
    4. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      141
      1511
    5. Hotelli kainuu

      Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
      Kuhmo
      39
      998
    6. Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan

      Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein
      Maailman menoa
      133
      972
    7. Mistä kehon osasta

      Pidät minussa eniten?
      Ikävä
      77
      959
    8. Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?

      Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!
      Luterilaisuus
      337
      901
    9. Pitäis vaan lopettaa

      Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei
      Ikävä
      8
      877
    10. J. Rinta-Joupilla jättimäinen veropetosvyyhti

      Seinäjoen keskustan kiinteismiljonäärit olleet jo pitkään ahtaalla ja liittykö J. Rinta-Jouppikin rintamaan? https://yl
      Seinäjoki
      62
      820
    Aihe