Hatullinenkin on vielä syömättä, ja välikysymystä pukkaa.
Pupu sanoi, että kunnallisvaalien tuloksena persut kaataa hallituksen.
Elämme historiallisia aikoja, kunnallisvaalit ratkaisee hallituksen kohtalon.
Pupujussi uhkaa välikysymyksellä.
12
70
Vastaukset
Sen sanoi ensimmäisenä Kepun entinen puoluesihteeri, että jos Kepu romahtaa 10% puolueeksi, niin sen hallitustaival päättyy.
- Anonyymi
Nimenomaan entinen, puolueesta poispotkittu.
Vai pitäisikö sinisten kommentteja ottaa vakavasti, noin persnäkökulmasta katsoen. Anonyymi kirjoitti:
Nimenomaan entinen, puolueesta poispotkittu.
Vai pitäisikö sinisten kommentteja ottaa vakavasti, noin persnäkökulmasta katsoen.Mutta sanoi nyt kuitenkin näin. Toisarvoinen jargoni sikseen.
- Anonyymi
Pupu on puhdasverinen natsi.
Perspopulistina hän ei myönnä koskaan mitään. - Anonyymi
Sinulle se vaan on niin vaikeata - typerää uhoa riittää, typeriä heittoja, jotka on oikein valtakunan lehdissäja mediassa kerrotu, mihin perustuu hallituksen kaato-ajatus, mutta sinä se et ymmärrä, vaan huutelet tyhmyyttäsi toistuvasti. Mutta kyllä on persut tyhmiä, eikös vaan ole.
🤔🤨🙄😏😂🤣 - Anonyymi
Me kaadetaan hallitus, ettekä te voi mitään. Repikää siitä.
- Anonyymi
Millä lihaksilla? Peräkammarissa kiukuttelu ei hallituksia ole kaatanut tähänkään saakka...
- Anonyymi
Keskusta tukee hallitusta...!!
- Anonyymi
Jussin pussit on tyhjät, ette ole niin ilkeitä kun minä kykenen olemaan.
Välikysymys rahan pumppaamiseksi kansalta on oikeutettu , persut ainoa puolue, joka pitää suomalaisten puolta.
Ette ole vielä nähneet jussin jättiloikkaa. - Anonyymi
Kaikki persujen kannattajat, miettikää nyt järjellä. Mitä he ovat tehneet teidän eduksi. Ei ainut syy voi olla että he jaksavat räksyttää sillä ei pitkälle pääse.
- Anonyymi
Mitähän ovat muut puolueet tehneet persujen, tai edes omien kannattajiensa eteen ? Tuntuu olevan omat ja puolueen edut edellä etenevää toimintaa. Kannattajat ja kansalaiset, tulevat sitten paaaaaljon myöhemmin kuvaan. Jos koskaan.
- Anonyymi
Persut ei ole vuosiin ollut se pienen ihmisen puolella oleva puolue! Kesän 2017 jälkeen on ollut vain käsikassara äärioikeiston toimille. Ja Jussi Halla-ahon ihmisvihan levittämiselle. Hölmöt höynäytetty mukaan kusemaan omiin muroihinsa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat1318351Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur4637547SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden2205676Kun täällä kysytään aina vaan naisilta
Niin nyt kysytään miehiltä. Mies, voisitko ottaa kumppaniksesi naisen joka nostaa enemmän penkistä kuin sinä? Tienaa en964722Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1474634Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal1084469Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su1304391Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p214350Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr104182Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!
Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.03840