Kymmenien, jopa satojen "nuorten" joukkotappeluita kerrotaan tapahtuneen eri paikkakunnilla pitkin vuotta Suomessa.
Kun joukkokokoontumiset ovat koronan leviämisvaaran takia olleet kiellettyjä, niin mikä oikeuttaa maahanmuuttajat joukkokokoontumaan ?
Vaikka he itse saisivat tartunnan ja levittäisivät tartuntaa omissa joukoissaan , sairastuttuaan he vievät potilaspaikkoja kantaväestöltäkin.
Onko vihervasemmistohallituksemme antanut jonkin erityisoikeuden maahanmuuttajille joukkokokoontumisiin ?
Eikö joukkokokoontumiskielto koske maahanmuuttajia ?
Anonyymi
3
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Vihreä sisäministeri Ohika on antanut Matujen kokoontua Vihreiden luvalla, mutta muut ei saa kokoontua
- Anonyymi
Niinpä. Mamujengien uusi kutsumanimi mediassa ja poliisissa on ” nuoriso” tai ” nuoret”...
- Anonyymi
Lapin hiihtokeskuksissahan ne on sankoin joukoin laskettelemassa ja bilettämässä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 625138
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai544602Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1234559Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san2981817- 851478
- 911462
- 2281338
- 3181065
- 200961
Pääsit koskettamaan
Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.50870