Miten suuret ikäluokat syntyivät.Nykypäivä on unohtanut heidät ja osan jälkeläisistään.Koska kaikki on haettavissa vain digitaalisesta maailmasta.Nettistä,sieltä ja täältä.Suuri osa näistä on aivan ulkopuolella yhteiskuntaa.Ns.palvelut on ulkoistettu piiloon noihin syvereihin.Suomenkieli on muuttunut"sian saksaksi"keskusteluissakin.Miksi omaa kansan osaa kyykytetään näin.
Selkäranka kestää ankarasta työstä pienestä asti.Nyt vaikuttaa,että se dikidiktatuuri veltostaa kehon vaikka aivoja kuormitetaisi jo alakouluista asti.
-Hyvästä rengistä on tullut erittäin huono isäntä.-
Vai hävettääkö päättäiämmekin tieto lähihistoriastamme.Ja heidän syrjinnästään.
Tasa-arvo/suuret ikäluokat
Anonyymi
1
118
Vastaukset
- Anonyymi
Eniten ihmetyttää nimitys suuret ikäluokat, eikös isompi syntyvyys ollutkin tarpeen sotien jälkeen. Pikemminkin pitisi puhua nykyisin pienistä ikäluokista, vaikka sekin liioittelua, ei väestön tarvitse koko ajan kasvaa sen enpää kuin taloudenkaan. Elintasopakolaisten tuominen on huonoin vaihtoehto.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain37712456Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.2655464Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom2163964Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille
Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö2142770Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov172025Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi191854Mikä on mielestäsi paras miestyyppi?
Esimerkit kärjistettyinä: a) perustavallinen/tasainen b) himourheilija c) varakas, turvallinen elättäjä d) puolikrimina167930Martina Aitolehti
Instagramissa pomppas esille Martinan kumipallot. Ihan säikähin. Ja tää on Martina-ketju!273895No kolahtaako kukaan
Samalla tavalla kuin mä? Harmi kun et uskaltanut kohdata. Ehkä me löydetään jotkut muut jotka voi olla konkreettisempiak74802Rippituoli
Kerro joku synkkä tai outo salaisuus, joka liittyy ikävääsi kaivattuasi kohtaan. Tee tunnustus anonyyminä. Se helpottaa59756