Liigaseurat ovat likviditeettikriisistä ja kerjäävät apua valtiolta. No, apu on paikallaan tämän vaikean jakoson yli, mutta samalla auttaja, eli me Suomen kansa, voimme odottaa ja vaatia vastineeksi sitä, että seurat käyttävät tukirahoja nuorten myös työllistämiseen. Esim U20 sarjassa on kymmeniä hyviä pelaajia palkattavaksi, sen sijaan, että seurat palkkaavat jonkun vanhan änäripelaajaan jäähdyttelemään liigan tyhjille katsomoille.
Jotain rotia seurojen toimintaan; seurojen on tehtävä parempia arvovalintoja erityisesti nyt.
Valtion tukirahaa vain nuoria palkkaaville seuroille
Anonyymi
1
81
Vastaukset
- Anonyymi
Kyllä!
A- junnujen peli-iloa ja intoa katselesi muutenkin paljon mieluummin, kuin jotain kehärääkkiä! Junnuilla on uskomattomia kikkoja, joita nykykaverit uskaltavat ja pystyvät tekemään, ja niitä on hienoa seurata.
Virheitäkin tulee junnuilla, mutta itse katselen junnujen peliä mieluummin kuin ikälopun varmistelevaa pelaamista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 804486
Haleja ja pusuja
Päivääsi kulta 🤗🤗💋❤️❤️❤️ kaipaan sinua Tänäänkin.. Miksikäs se tästä muuttuisi kun näin kauan jatkunut 🥺854381Onko mukava nähdä minua töissä?
Onko mukava nähdä minua töissä vai ei? Itse ainakin haluan nähdä sinut 🤭433729Oi mun haniseni
Mul on ihan törkee ikävä sua. En jaksais tätä enää. Oon odottanut niin kauan, mutta vielä pitää sitä tehdä. Tekis mieli163423Hei rakas sinä
Vaikka käyn täällä vähemmän, niin ikäväni on pahempaa. Pelkään että olen ihan hukassa😔 mitä sinä ajattelet? naiselle402947Kyllä mulla on sua ikävä
Teen muita juttuja, mutta kannan sua mielessäni mukana. Oot ensimmäinen ajatus aamulla ja viimeinen illalla. Välissä läm102654En kirjoita sulle tänne
Enään nainen. Olen kyllä kiltisti enkä ala mihinkään kuin tosirakkaudesta. Kanssasi sitten jos se on mahdollista ja pidä142632IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä.
IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä. IS uutisoi torstaina Toni Imm391983Nainen, tunnusta että olet varattu ja tyytymätön suhteeseesi
Ja siksi pyörit täällä ikävä palstalla etsien sitä jotain jota elämääsi kaipaat. ehkäpä olet hieman surullinen, koska ta1581718Savon murteella viäntäminen asiakaspalvelussa?
Olin äsken tekemisissä puhelimitse rahoitusalan firman asiakasneuvonnassa. Tyyppi väänsi leveää savoa oikein perusteelli951253