Törkyviestit helposti poistoon. Klikkaamalla oikeassa yläreunassa olevaa kolmea pistettä tai lippua. Trolli suuttuu, kun viestit puuttuu.
Trolli suuttuu, kun viestit puuttuu.
Anonyymi
1277
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Olisi ylläpidon hommia, mutta jätetty lukijoiden ongelmaksi.
Miksi ylläpito poistaa viestejä joissa neuvotaan sääntöjen vastaisten viestien ilmoittaminen poistettavaksi?
Onko tällanen peikoista puhuminen jotain aikuisten keskustelua?
99.9+%+ei+halua+megatubetusta+palstalle+ja+0.01%+eli+sinä+haluat.
Törkyviestit+helposti+poistoon.+Muutamalla+klikkauksella+viestin+oikeassa+yläreunassa+olevaa+kolmea+pistettä+tai+lippua.+Trolli+suuttuu,+mut+ei+se+haittaa
Onneksi jotkin ovat osanneet ja/tai viitsineet poistaa trollin massapostauksia, jotka eivät ole Suoli24:n sääntöjen mukaisia.
Ällöpidon pitäisi opetella työnsä!
Kerro vinkki mieten, kiitos
Trolli suuttuu, viesti puuttuu
Olisiko ylläpidon ja omistajan jo aika tehdä jotain trolli spammaajalle?
Vaaleissa katellaan miten paljon käytätte vilppiä. Voi tulla kovempi nyrkki kuin korona vastaan.
Kaikki sisältö suolessa on loukkaavaa roskaa suurelta osin.
Ei ylläpito poista silti häiritseviä viestejä.
Massapostauksen poisto on hidasta, viestien sisältö poistuu, mutta ei otsikko.
Tämä on kyllä alkeellista.
Spammaus on tehty Suomi24 aivan liian helpoksi. Toiset vastaavat sivut ovat spammaamiseen puuttuneet käyttäjien kaikotessa sivustoilta. Jo 5 spämmääjää saa hurjasti vahinkoa aikaan. Jokainen spammaa tunnin vuorollaan jonka jälkeen 4 tunnin huili ennen uutta tunnin vuoroa. 3 tuntia päivässä tekee ja 15 tuntia/päivä palsta on lukukelvoton. Viikko, pari ja muut käyttäjät ovat kaikonneet.