Sanna Marin pelkää totuutta?

Anonyymi

6

59

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      pitäiskö ottaa äitoysloma huomioon, rouva marin on kuitenkin kaikkea muuta, mitä elefanttimme.

    • Anonyymi

      Juu ne alkaavat likkaa savustaa pois, meni tuokin coronan hoito päin pyllyä. Joka paikkaan levinnyt vesistöihin ja eläimiinkin, miten sen nyt saa pois hävitettyä, ei mitenkään.
      coronan leviämistä ei voida estää, eikä ole tarkoituskaa

    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Vallassa oleville feministeille ei kelpaa todellakaan ainakaan miespuolisten asiantuntijoiden näkemykset.

      Oletteko miettineet kuinka pitkälle feminismi on jo edennyt? Yle on loistava esimerkki naisasiantuntijoineen ja niistä monet märkäkorvat tituleerataan usein esim. "vanhempi tutkija".

      Ylellä taitaa olla kohta 99% vain naisia, jotka päästetään lausumaan jotain? Ei siinä mitään sinällään, mutta kuis tasa-arvon ajatus? Söikö intersektionaalinen feminismi senkin?

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään

      Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää
      Maailman menoa
      143
      3958
    2. Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa

      Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri
      Maailman menoa
      359
      3064
    3. Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla

      Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt
      Tv-sarjat
      14
      2008
    4. Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."

      Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa
      Suomalaiset julkkikset
      10
      1705
    5. Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?

      Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja
      Tv-sarjat
      4
      1139
    6. Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan

      Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar
      Kaste
      69
      975
    7. Mun kaikkialta häviäminen

      Ei liity sinuun. Muista se. ❤️ Mua kiusataan enkä mä enää jaksa.
      Ikävä
      71
      974
    8. Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan

      Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat
      Kuhmo
      23
      851
    9. Inhottaa ajatus siitä

      Miten monia olet pannut.
      Ikävä
      71
      839
    10. Onko teillä

      minkä tyyppisiä seksifantasioita kaivattunne kanssa?
      Ikävä
      44
      794
    Aihe