Marin on massiivisen tuhon kantaäiti Suomen politiikassa. Ei uskoisi mitä tuhoa taloudellisesti tekee.
Myös koronahysterian mitälin toinen puoli on piilossa kokonaan.
Hae: Karina Reiss korona, niin ymmärrät ehkä mistä on tosiasiassa kyse.
Kansan Uutiset näyttää olevan objektiivisen tiedonvälityksen kärkijoukossa.
Demarit, missä järki?
6
91
Vastaukset
- Anonyymi
Erityisesti demari- ja kokoomuspäättäjien asioiden yksinkertaistaminen on vienyt Suomea kohti perikatoa 90-luvulta lähtien, pääosassa Kokoomus.
- Anonyymi
Sehän nähdään Kiurun hoitajamitoituksessakin:
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/7d846442-b4ec-4e65-b4e4-b013d147f573
Rehellinen ja taloustieteellinen demari on satuolento. - Anonyymi
Nyt on pääosan esittäjä vaihtunut ja suunta on sama, mutta vauhti kiihtynyt.
- Anonyymi
Marin vasemmistohallituksen aikana työttömyys kasvaa jatkuvasti,
hallitus ottaa lisä-velkaa valtavasti ja pienituloisia verotetaan eniten. - Anonyymi
Paras vaihtoehto on Vasemmistoliiton johtama hallitus, missä
Vasemmistoliitto ja VasemmistoNaiset ovat määräysvallassa,
niin voidaan tehdä Vasemmistoliiton vaatimaa politiikkaa. - Anonyymi
Kaikki muut puolueet sopivat hallitukseen, mutta perussuomalaiset ja kristillisdemokraatit eivät.
Sinimustat on perussuomalaisten yritys peittää itsensä ja puolueensa mokat uuden nimen taakse.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain27311697Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-13810960Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2366282Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.2185142Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom1583606- 1743518
L/OVER ikuisesti minun
Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin532438Mitä voisit miehenä tehdä?
Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä3251947Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov101778Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi161674