Kirkkomme tiellä HELVETTIIN

Anonyymi

Olen pitkään seurannut kirkkomme ja sen instituutioiden toimia.Koska evankelisluterilainen kirkkomme on valinnut tien,joka vie pois RAAMATTUMME eli Pyhän Kirjamme totuuksista ja koska käärme on luikerrellut kirkkooni olen päättänyt erota kirkosta.Uskon Jumalaan ja hänen Pyhään Kirjaansa ja haluan seurata sen oppia ja totuuksia. Kirkkomme ei valitettavasti enää kulje Jumalan osoittamaa tietä, vaan on lähtenyt väärille poluille. En luota pappeihin jotka kirkossa saarnaavat, koska he saarnaavat väärää asiaa. Tästäkin asiasta Raamatussa varoitetaan.Tämä kehitys on todella valitettava ja Suomi ja sen kansa, joka tunnetaan hyvin uskovaisena ja totuuden seuraajana on hairahtunut pahasti viimeisten vuosikymmenten aikana.
Ramattu on Pyhä Kirja.Ihminen ei voi muuttaa sen tekstiä tai toimia sitä vastaan.Ne papit ja se seurakunta ja sen seurakuntalaiset, jotka sitä vastaan toimivat ovat väärällä tiellä. Jumala heitä siunatkoon ja antakoon heille heidän syntinsä anteeksi.

3

86

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Heh, et siis ymmärrä Raamatun syntyhistoriasta yhtään mitään. Ilmeisesti et ole myöskään tutustunut raamatuntutkijoiden aikaansaannoksiin.

      Mutta siinä olet kyllä oikeassa, ettei kirkkoon todellakaan kannata kuulua. Kirkollisverosta melkein kaikki menee armottoman byrokratian pyörittämiseen ja kalliiden seinien ylläpitämiseen.
      Jos jesse sattuisi palaamaan, hän repisi koko laitoksen palasiksi aatteen irvikuvana.

      • Anonyymi

        Kirkoista eroaminen kannattaa aina


    • Anonyymi

      Ortodoksit pussailkoon ikoneitaan, samoin katolilaiset halailkoon patsaitaan, yhtä kaikki: raamattu kieltää tämän kaiken.
      Älkää tehkö kuvaa siitä mikä on ylhäällä, maanpäällä tai maa alla. Toisin sanoen epäjumalan palvomista.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mies vinkkinä sulle

      Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista
      Ikävä
      103
      8202
    2. Oletko katkera kun

      Et saanut kaivattuasi
      Ikävä
      110
      5743
    3. Haluun sua niin paljon

      ❤️🥰🥹 Miehelle
      Ikävä
      55
      5191
    4. Mitä haluat sanoa tällä hetkellä

      Hänelle 🫶 ⬇️
      Ikävä
      289
      5186
    5. Vietetään yö yhdessä

      Rakastellaan koko yö
      Ikävä
      78
      3831
    6. Mitä palveluita mies..

      Haluaisit tilata minulta? -N
      Ikävä
      58
      3021
    7. Oletko tyytyväinen viime tapaamiseemme?

      Vai toivoitko sen menevän toisella tavalla? Miten?
      Ikävä
      66
      2747
    8. Olet oikeasti ollut

      Niin tärkeä mulle ja kaikki meidän väliltä on pilattu ei yksistään sinun toiminnalla vaan minun myös.
      Ikävä
      22
      2548
    9. Kuuluu raksutus tänne asti kun mietit

      Pelkäätkö että särjen sydämesi vai mikä on? En mä niin tekisi mies koskaan 😘
      Ikävä
      29
      2522
    10. Nyt se sit loppuu

      Et ei enää nähdä ja yhteyttä pidetä.
      Ikävä
      45
      2481
    Aihe