Rokotekriittinen keskustrlu, yks kehuu miten on tieteellinen valmius keskustella rokotteista. Ammatti ja työkookemus ei olr sinne päinkään.
Hän kuitenkin kertoo monin muun tavoin, kuollettein keski-ikä 84 v. Eli alkeellinen tieto puuttuu , tuo 84 on mediaani-ikä, saman verran nuorempana kuolleita ja saman verran vanhempana kuolleita.
Kuolleet eivät ole ainoa mitta. Polioonkin kuoli vähemmän kuin mitä jäi pysyvästi vammautuneita.
Keski-ikä, mediaani-ikä
Anonyymi
4
64
Vastaukset
- Anonyymi
Ketä tietää kellä olisi ollut joskus mediaani-iän kriisi?
- Anonyymi
Ei, koska mediaani- ikä on eri asia kuin keski-ikä . Tai keski-ikäisyys ihmisen elossa.
- Anonyymi
Rokotekriittinen=rokotekielteinen (hörhö)
Näin ainakin mediassa, suoli mukaanlukien.- Anonyymi
Kirsti salo, tuo heikoin lenkki vetäjä, torilla puhui älypölystä ainakin, en muista, puhuiko mikrosiruista. Tuo liike on vetänyt puoleensa rajatieto_hörhöjä, myös näitä miekkareiden pubiruusuja esiintymään asiantuntijoina. Käheällä tupakan ja viiman tuhoamalla äänellä: maskit on turhiaa, koronavirusta ei kukaan ole nähnyt.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 437417
Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka543693Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi
Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu473556- 623308
Tulipalossa henkilövahinkoja, itsenäisyyspäivä alkoi huonosti, poliisi tiedottaa lisää
Savonlinna https://www.como.fi/uutiset/savonlinna-henkilovahinkoja-tulipalossa-poliisi-tiedottaa-lisaa/523030- 513004
Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod342819Antifasismi - mitä se on?
Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint302484IL- KELA:n pääjohtaja, lääke- ja oikeustieteen tohtori Lasse Lehtonen sekavassa tilassa Brysselissä!
"Iltalehden tietojen mukaan Lehtosen käytös Brysselin lentokentällä on herättänyt huomiota, ja hänen olemuksensa on tulk1931881- 471551