Miksi Suomessa ei eläimet saa nauttia vapaudesta?
https://youtu.be/2P6QkF_sqNE
Kuten muualla "vapaassa" EUssa?
Eläimet vankiloissa
14
79
Vastaukset
- Anonyymi
Täällä ainoastaan rikolliset ja laittomat raiskaajamatut saavat nauttia vapaudesta. Eihän sellainen nyt eläimille kuulu.
- Anonyymi
Korkeasaaren voisi ihan hyvin lakkauttaa. Kaikki halukkaat ovat jo taatusti nähneet ne eläimet moneen kertaan.
- Anonyymi
Korkeasaari ei ole olemassa sitä varten että ihmiset saisivat nähdä eläimiä. Sillä on ihan muu tarkoitus.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Korkeasaari ei ole olemassa sitä varten että ihmiset saisivat nähdä eläimiä. Sillä on ihan muu tarkoitus.
onko Korkeasaari olemassa sitä varten, että ihmiset saavat siellä käydä syntisinä toteamassa, että tekeehän tuokin elukka nuoin?
https://www.youtube.com/watch?v=xXEiCmaRUcc - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
onko Korkeasaari olemassa sitä varten, että ihmiset saavat siellä käydä syntisinä toteamassa, että tekeehän tuokin elukka nuoin?
https://www.youtube.com/watch?v=xXEiCmaRUccKorkeasaari on osa maailmanlaajuista ja vastuullista eläintarha verkostoa jotka muodostavat niin sanotun geenipankin. Nämä tarhat vaihtavat keskenään eläimiä jotta terve geenipooli voi toimia ja tuottaa terveitä eläimiä eläintarhahoihin ja sieltä myöhemmin takaisin luontoon. Toimintaa rahoitetaan osittain pääsylippu tuloilla. Joskus 60-luvulla eläintarhat olivat pelkkiä eläin näyttelyitä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Korkeasaari on osa maailmanlaajuista ja vastuullista eläintarha verkostoa jotka muodostavat niin sanotun geenipankin. Nämä tarhat vaihtavat keskenään eläimiä jotta terve geenipooli voi toimia ja tuottaa terveitä eläimiä eläintarhahoihin ja sieltä myöhemmin takaisin luontoon. Toimintaa rahoitetaan osittain pääsylippu tuloilla. Joskus 60-luvulla eläintarhat olivat pelkkiä eläin näyttelyitä.
Hyvin on vihreät sinunkin aivopesseet..
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hyvin on vihreät sinunkin aivopesseet..
Vihreillä ei ole mitään tekemistä tämän asian kanssa.
- Anonyymi
Koska kepulit haluua rääkätä ja tappaa, mitä enemmän, sen parempi.
- Anonyymi
äärrimmäisen älykäs kysymyshän on ilmeinen, onko yhtään mikään politiikkaan liittyvä Esivaltaa?
ilmeisintä on myös, että tuolla virushypetyksellä pyritään peittämään jotain pahaa, mitä politiikka saa aikaiseksi, yhtään mitään jäi vastaukseen......
https://www.youtube.com/watch?v=qd_7Bnxblo4
- Anonyymi
Itse aina suosin, jos mahd. nk. vapaiden eläinten tuotteita kuten Vapaan lehmän maitoa (esim. Valion ja Juustoportin), sekä vapaiden kanojen munia.
Maataloustuotteiden kohdalla yleensäkin pyrin suosimaan pieniä yrittäjiä eli maatiloja.- Anonyymi
Eiköhän niille vapaille lehmille ja kanoille tule vilu ja nälkä metsässä ruokaa etsiessä.
- Anonyymi
Kun vanki pakenee ja noudattaa luontoaan niin se tapetaan.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/uhanalainen-tiikerikaksikko-surmasi-hoitajan-ja-pakeni-elaintarhasta-borneossa-toinen-karkulaisista-ammuttiin-kuoliaaksi/8057886 - Anonyymi
Petoja kerätään kaupunkeihin, jotta ne voivat viimeisessä sodassa syödä jäljelle jääneet ihmiset.
- Anonyymi
Kyllä ainakin vuosaaresta löytyy niitä ihmislihan syöjiä jo muutama tuhat. Mutta tuskin ammutaan vaarallisina. Ei ainakaan vielä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Asiakkaalle ei myyty energiajuomaa - tuomio tuli syrjinnästä
Vaikka oli ilmeisesti täysi-ikäinen. Tosin ei lapsiakaan saisi syrjiä, koska oppivat helposti itsekin syrjimään, jos koh1104651Jos venäjällä olisi kansan valitsema presidentti, olisiko Ukrainan sotaa?
Ei varmasti olisi. Sehän on tiedossa, että raskaalla vaalivilpillä putin jatkaa pressana.2443788Pakkoruotsista luopumalla kymmenien miljoonien säästöt
Pakkoruotsin opiskelun kustannuksista ei ole juurikaan tehty kustannusselvityksiä, mutta joidenkin arvioiden mukaan siit1553535Riikka jytkytti naftan hinnan jo yli 2,3 euroon
Sannan aikaan esimerkiksi dieseliä selvästi kalliimpaa bensaakin sai 1,3 eurolla. https://www.is.fi/autot/art-200001188733426Miten Yxäri iskettiin?
Voisin tässä unta odotellessani kertoa, miten mieheni lähestyi minua. Tunsimme entuudestaan. Hän kyseli minulta aina j2362806Ylen juontaja möläytti suorassa radio-ohjelmassa
Ylen Radio Suomen juontaja Samuli Aaltonen käytti törkeää kieltä maanantaiaamupäivän Koko Suomen radio -ohjelman lähetyk642607"Kostokakka!" Farmi Suomen pehtoori avaa sanaisen arkkunsa Frederikin haisevasta jäynästä
Voi hyvänen aika Reetun touhuja! Pehtoori Terho Häkkinen sai ennen näkemätöntä höykytystä heti Farmi Suomi -realityn alk282442Vasemmiston feministinaiset puolustavat islamia
mikä on täysin järjenvastaista, mutta eihän femakoilla paljon järkeä olekkaan, leijuvat siellä omassa kuplassaan. Myös1372424- 562246
Katsoitko Petolliset, mitä mieltä?
Vanajanlinnan käytävät ja salongit täyttyvät jälleen kuiskailuista, salaisuuksista ja petoksista. Petollisten uudella112126