Varas Rinne
Pääministeriksi tullessaan Rinne nosti ensitöikseen omaa palkkaansa 2000 eurolla kuukaudessa. Kuinka tämä on edes mahdollista? Tämä, jos mikään, on varastamista yhteisistä verorahoista.
4
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Eikös se "kuoppakorotus" ollut 2450 €/kk ?
- Anonyymi
Ministeripalkan korotuksen aikaan nostetiin myös puoluetukia.
Rahhoo on rajattomasti. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ministeripalkan korotuksen aikaan nostetiin myös puoluetukia.
Rahhoo on rajattomasti.Rajatonta rahoitusta kuvastaa myös ennennäkemätön avustajakomppania
- Anonyymi
Kyllä Antti oli nuorena komea poliisi...virkapuku sopi..ahh.
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000006284474.html
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maisa ja Mikko eroaa!
https://www.seiska.fi/kotimaa/maisa-torppa-ja-mikko-rakas-hakivat-avioeroa-erikoinen-erosotku/1158170 Mitäs tähän sanotte? Mä en voi muuta kuin naura39022513Kohujulkkis Maisa Torppa ja erosekoilu räjäytti somen: "Valehtelee viimeiseen asti" "Työtön äiti..."
Maisa Torpan ja Mikko-rakkaan erospekulointi saa tunteet kuumenemaan: https://www.suomi24.fi/viihde/kohujulkkis-maisa-torppa-ja-erosekoilu-rajaytti-so21219228Poliisit vei pakolla Virolaisen Joogayrittäjän Koronatestiin
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/poliisilta-poikkeuksellinen-toimenpide-julkaisi-korona-altistumisketjusta-epaillyn-joogayrittajan-kuvan/8080476#gs64016453Johanna Tukiainen menetti vauvansa Solnan sosiaalihuollolle - myös vuokra-asunto liipasimella!
Tänään 4.3. ilmestynyt Seiska tietää kertoa saman minkä näädät ovat tienneet jo 3 viikon ajan. Näätien tiedothan koskivat Tukiaisen vauvan huostaanot7207468Kohusopassa keitetty Roope Salminen palaa itsevarmana julkisuuteen: "Olen erittäin hypeissä"
Mitäs mieltä olet Roopen paluusta? https://www.suomi24.fi/viihde/kohusopassa-keitetty-roope-salminen-palaa-itsevarmana-julkisuuteen-olen-erittain-hype1825924