Mestaruus taitaa olla jo menossa hurjavireiselle Citylle, mutta Poolinkin pitäisi kerätä sen verran pisteitä, ettei nyt ihan neljän parhaan joukosta tiputtaisi. Tällä hetkellä Cityn kerroin on juuri ja juuri kahden yläpuolella, Poolin kerroin noin kolme ja puoli. City on suosikki allekirjoittaneenkin mielestä, mutta sen kerroin alkaa olla liian matala. Poolinkaan voitto ei näytä todennäköiseltä, joten allekirjoittaneen visiossa tasuri on ehkä paras pelimerkki. Kerroin on yli kolme ja puoli, Veikalla jopa 3.70.
Pojan Kloppin puheista sen verran, että Alisson, Mane ja Fabinho ovat palanneet treenaamaan. Alisson lienee varmin palaaja avaukseen. Uusi hankinta Ozan Kabak sai peliluvan, joten hänet nähdään varmaan ainakin penkillä. Jos hän pelaa puolustuksessa, Jordan Henderson voi siirtyä puolustuksesta takaisin keskikentälle, joka on hänelle tutumpi alue.
Poolilta eivät varmasti pue matsiin van Dijk, Jota, Gomez, Keita eikä Matip. Cityltäkin puuttuvat tähtipelaajat van Bruyne ja Aguero. Allekirjoittanut arvaa, että Pool tekee 1 maalin, City 1-2 maalia.
Liverpool-Man City
Anonyymi
1
123
Vastaukset
- Anonyymi
1-4 FT Bärkkel, Pool kyllä pyöritti ajoittain mallikkaasti peliä, mutta kun niitä maalejakin pitäisi tehdä. Alisonni mitä hemmettiä sää ajattelit, kun syötit vastustajalle pari avopaikkaa? Pelistä ei muodostunut klassikkoa. Pari heppoisesti tuomittua rankkipotkua, kun "näätä" Sterling sukelsi ja myös Salah tipahti aika pienestä kosketuksesta. Pool kaipaa kipeästi kotiyleisöä, koska kotitappioita tulee lisää, jos tämä meno jatkuu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin2105917- 1691681
Vihjeitä kaivatusta
Mitkä numerot liittyy sun kaivattuun? Osa puhelinnumeroa, kengännumero tai vaikka asuinpaikan koordinaatit (😊)661507- 691048
- 98959
Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?6897Lieksa missä syy?
Kun viranhaltijat irtisanoutuu tehtävistä? Museonjohtaja irtisanoutunut. Sivistysjohtaja lähtökuopissa ja Lieksan Kiinte124857Martina Jeopardyssa
Telkusta tulee mainos ohjelmasta, missä vilahtaa Martina. Ai vitsi odotan sitä jaksoa, missä Martina on. Pääsee taas näy195828En olisi uskonut et
Suhun tutustuminen toisi elämään näin synkän varjon. Surullista kun luulee löytävänsä rakkautta ja saa vain pahaa.66779- 98773