Kaava on kaava. Toisenlainen toiminta ei ole kannatettavaa.
Miksi nyt annettaisiin poikkeulupa Tehtaanniemelle, kun samaisen projektin aikaisemmat poikeulupahakemukset on hylätty? Tilanne ei ole muuttunut miksikään edellisen anomuksen käsittelystä.
Hotelli on hotelli ja asunnot on asuntoja. Asunnot eivät ole hotellihuoneita.
Selvä "EI" poikkeusluvalle Tehtaanniemelle ja Kuningattarenvuorelle
13
336
Vastaukset
- Anonyymi
Tästä äänestetään kuntavaaleissa. Siis siitä jatkuuko Hangon meno "tapaus Tehtaanniemen" tyyliin. Kaikki tietää, ketkä ovat vain kumarrelleet grynderille ja pyllistäneet hankolaisille.
Parempi, että Tehtaanniemellä ja (ent.) Kuningattarenvuorella on jotain taloja kuin pelkkää kivikkoa ja luohikkoa. Aina ne synkkäsilmäiset "hankolaiset" jaksaa valittaa. Ette te kuitenkaan itse mitään rahoja tms. hyötyä saa itsellenne. Minä syntyperäisenä hankolaisena olen aina toivonut, että Hanko näyttäisi vähän enemmän elinvoimaisemman näköiseltä. Luonnonmukaisia rantoja riittää Hangossa ja ne saa sellaisena ollakin.
- Anonyymi
Pimeät ikkunat eivät näytä elinvoimaisilta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Pimeät ikkunat eivät näytä elinvoimaisilta.
Miten ihmeessä pimeät ikkunat vaikuttavat jonkun elämään jotenkin negatiivisesti. Olisiko maailman vähäpätöisin asia, onko ikkunat pimeänä vai ei. Ja on muuten kamalaa, kun nämä pimeiden ikkunoiden henkilöt sitten kesällä parkkeeraavatkin miten sattuu, siitä sitten taas ihan uusi ja tuore aihe. Samaa virttä vuodesta toiseen. Voi voi ongelmia.
- Anonyymi
Onko homman nimi Hangon tapa tai tauti...
- Anonyymi
Selvä "KYLLÄ " poikkeusluvalle HOTELLI hankkeelle Tehtaanniemelle. EI huutajat yöpyvät muualla.
- Anonyymi
Hotelli? Kaksiokerrostalo.
- Anonyymi
Tehtaanniemi on Hangon kuntavaaliteema, joka vaikuttaa ehdokkaan valintaan. Hyvä kantaa.
- Anonyymi
Hankoon tarvitaan oikea hotelli eikä mitään loma-asuntoja! Selvä ei poikkeusluvalle. Selvä ei uusille asunnoille Tehtaanniemelle.
- Anonyymi
Kansa on puhunut. Kansan tahto on vahvempi kun Suomi24. http://www.hanko.fi/city/djulkaisu/cgi/DREQUEST.PHP?page=meetingitem&id=20214266-2
- Anonyymi
Milloin Tehtaanniemelle tulee hotelli?
- Anonyymi
Ei milloinkaan...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin Enter-napilla tehdään miljardi euroa - Helsingissä
"Ei se nyt niin kovin ihmeelliseltä näytä. Tavallinen nappi, musta muovinpala, joka kököttää parikymppiä maksavan mustan2018824- 695795
- 245367
Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista
Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni405250Jätä minut rauhaan
En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv395094Ben Z: "SDP ei ole ollut 50 vuoteen näin huolissaan velasta"
"– Olen ollut eduskunnassa noin 50 vuotta, eikä SDP ole koskaan ollut niin huolissaan velasta kuin nyt. Se on tietysti h824997- 624523
- 434187
Mitä luulet, miten Martina Aitolehti pärjää Erikoisjoukoissa?
Kohujulkkis, yrittäjä ja hyvinvointivalmentaja Martina Aitolehti on mukana Erikoisjoukot-realityssä. Erikoisjoukot on533490- 493175