Mitenhän uuden Dacian Sanderon CVT vaihteisto kestää?

Anonyymi

Kun niitä on jouduttu korjaamaan 50-60 tuhannen jälkeen. Minkä merkin laatikkoa Dacia on lainannut tai minkä valmistajan CVT, tä Dacia käyttää?

3

238

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Vai että on jouduttu korjailemaan jo sellaistakin vaihteistoa, joka ei vielä ole edes markkinoilla. On vasta tulossa. Mitähän olet oikein vetänyt?

    • Anonyymi

      hyvin se kestää sen minkä kestää

      miksi murehtia jotakin mitä ei tarvi murehtia

      • Anonyymi

        """"Vai että on jouduttu korjailemaan jo sellaistakin vaihteistoa, joka ei vielä ole edes olemassa. on vasta tulossa,""""

        No ei tarkoitus ollutkaan kysyä noista uusiin Sanderoihin tulevista vaihteistoista, vaan CVT-laatikosta yleensä ja mitenhän ne kestää ylipäätään kun Sanderoon tulevat. Otin selvää ja kuulin huhuja, että Nissan olisi myynyt omaansa Dacialle ( ei vahvistettu tieto) ja siinähän on ollut kestämisen kanssa ongelmia, korjaus kallista ja Nissanilla laatikon huolto ei kuulu edes huolto-ohjelmaan, ainakaan ennen. Jos Sanderoon päädyn, sen 6 pykäläinen manuaali on minun valinta. Jos en jaksa vaihdetta enään vaihtaa, parempi kun vien kortin poliisille.

        Tässä Yhdestä Nissnin CVT-laatikosta kertomus.
        https://www.tapatalk.com/groups/qashqai/cvt-vaihteisto-rikki-t1029.html


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      127
      1964
    2. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      100
      1720
    3. Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä

      Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy
      Maailman menoa
      57
      1360
    4. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      76
      1320
    5. Multa sulle

      Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M
      Ikävä
      31
      1028
    6. Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?

      Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s
      Ikävä
      47
      926
    7. Nainen, olen tutkinut sinua paljon

      Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm
      Ikävä
      51
      923
    8. Onko sulla empatiakykyä?

      Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet
      Ikävä
      44
      882
    9. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      109
      853
    10. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      73
      846
    Aihe