https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000007789610.html Silti ei tee mitään vaikka pitäsi leikata maataloudesta ja lopettaa kaikki tappiohankkeet, jotka Kepu on laittanut alulle ja vähentää ei yksistään virkamiehiä, vaan kokonaisia virkamiesorganisaatioita. Esimerkkiänä Sosiaali ja terveysministeriön alle kootut monet organisaatiot samoja asioita selvitelemään. Sotkua vaan tulee sellaisesta.
Vanhanen huomasi epäonnistuneensa
Anonyymi
5<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Vanhanen huomasi hallituksen onnistuneen
https://www.uusisuomi.fi/uutiset/valtiovarainministeri-matti-vanhanen-suomen-velkaloukku-jaa-odotettua-lyhyemmaksi-talouteen-tulossa-valtava-buumi/8d297386-b96a-49fe-b17e-d6275d6f0bcf
Vanhasen valtava taloudellinen buumi;-))))))) Bwahahaaaaaa, Vanhanen taitaa uskoa myös joulupukkiin;-))))
Taitaa suomelle käydä kun kepun nuorisosäätiölle
Keskusta aisuri puolueena on ajamassa suomea suohon ja Vanhanen vain pohdiskelee niin kuin aina, Saarikko lupasi jo maaseudulle velkarahaa, vaikka suomessa ei olla edes hyväksytetty koko eu höttöä.
Kaikki tuet mitä Suomessa annetaan pitäisi käydä uudelleen läpi enkä nyt tarkoita työttömyyskorvauksia enkä asumistukia.