saiko kukaan ylös sitä valaa?

kuinka se menikää se buddhalainen vala ?? ku haluisin saada sen ylös. se oli jokin et rakkaus ja into himo .. jne..olisi tosi kiitollinen !
4874
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

sen verran sain ylös sitä valaa, että kirjoitin intohimon yhteen.

Äänestä

"Rakkaus ja intohimo on helppo lausua, mutta vaikeaa on ymmärtää, että ne saavutetaan kärsivällisyyden kautta..." Jotain tämäntapaista, ehkä huomenna muistan enemmän!

Äänestä
  • kiitos paljon :)

    Äänestä

  • hyat-89 kirjoitti:

    kiitos paljon :)

    Juu näin se meni: " Sanat Rakkaus ja Intohimo on helppo lausua. Ei ole kuitenkaan helpo hyväksyä sitä seikkaa, että ne perustuvat kärsivällisyydelle".

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


hyat-89 kirjoitti:

kuinka se menikää se buddhalainen vala ?? ku haluisin saada sen ylös. se oli jokin et rakkaus ja into himo .. jne..olisi tosi kiitollinen !

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu