Kommunismi ei ole hävinnyt Suomesta. He ihailevat itäistä naapuria, kuten ennenkin. Verovaroin toiminnassa pysyvää Kansan Uutiset-lehteä luetaan ja saadaan sieltä uusia ideoita itäisen naapurin ja sen suuren johtajan ylistämiseen.
Kommunistit kannattavat Putinia
Anonyymi
2
85
Vastaukset
- Anonyymi
Tiedonantaja-lehti on kylläkin paljon maittavampi totuuden torvi.
- Anonyymi
Kommunismi ja kapitalismi
kummallekkin pitää tehä taaloon
ennen kuin isännät ovat tyytyväisiä.
sol siivooja joutuu tekemään
2-6 tuntia enemmän työtä mitä on sovittu.
Ensinmäkään työaika ei riitä nopeallakaan
siivoojalla ja jos ei kerkiä niin oma vika.
Ja myös ne työn tilaajatkin pakottavat
tekemään enemmän uhkailemalla etteivät
enään ota ja kuinka huonoja siivoojat ovat
vaikka edellisessä kohteessa olisi mennyt
jo monta tuntia.
Joka kää teessä haukutaan ja tehetetään
enemmän ja enemmän.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1522135
Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa
Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir3351343Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?
Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.941285- 1571188
- 681011
- 35948
Minkä kultakimpaleen
Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik31899Ikävä on häntä
Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos59868Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?
https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta26832Onko kaivattusi
Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?46809