Kaupunginvaltuutettuko urakoi sairaalan pohjaa?
hyvinvointikeskus
Anonyymi
28703
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 28
Vanhimmat
Onko se jo sinnekin veljeilty...
Mahtaa olla tylsä elämä tällä/näillä jotka keksii näitä täysin valheellisia avauksia.
Olis peiliin katsomisen paikka.
Akkasen enkeleiden kirjoituksia niin kuin kaikki muutkin tekstit jotka ovat persu -koneiston suoltamaa skeidaa.
aloitushan oli kysymys
Eikö saisi?
Ihmetystä on herättänyt miljoonaluokan hanke josta ei voi kertoa kuntalaisille.
Hämäläisethän on pääurakoitsija
Tuo valtuutteuhan taitaa olla sillä töissä
Onko mitään uutta valitusta tehty viime aikoina tähän Hyke hankkeeseen, onko Esa ja Jarkko antaneet jo periksi?
Ei i voi ku ihmetellä!
Kylillä puhutaan notta klopit olis teheneet piiiitkän loven veronmaksajien piikkihin näillä valituksilansa, luoja paratkoon jos tämä juoru pitää paikkahansa, toivotahan notta ei pirä.
Puhutaan jotta rahoituksessa ei olisi kaikki kunnossa, pitääköhän paikkansa?
Nämä valittajat pilaa koko seutukunnan maineen.
Taas valitus rahoituksesta samalta sakilta, kyllä on erikoista toimintaa näillä herroilla, mikä lie hintalappuna tällä valituksella, onko tietoa?
näiltä herroilta eli ketä ne on ja mitä puoluetta
Jos tuo on totta niin nuo tyypit kuuluis vankilaan kiven sisään, uskomatonta vahinkoa aiheuttavat koko seutukunnalle.
Ei niitten ymmärrys tuollaiseen riitä,vankila on väärä paikka vahiinko on heille tuntematon sana,kiusanteko on vedissä varmaan jo alakoulusta asti.
Kyllähän kuntayhtymän johtajavalinta on aiheuttanut ja aiheuttaa vahinkoa koko Etelä-Pohjanmaalle. Johtajan puhelut ympäriinsä hämmentää, ei yksistään Etelä-Pohjanmaalla vaan koko Pohjanmaan alueella. Yksi sairaanhoitajako määrää, missä potilaat tutkitaan ja miten? Ei, näin ei kuulu mennä! Viimeistään soten toteutuminen palauttaa potilaan oikeudet hyvään ja asianmukaiseen hoitoon, mikä sisältää tarpeelliset ja asianmukaiset tutkimukset vaikka ne sillä hetkellä maksaisivatkin.
Tätä mieltä on kanta Kauhavalainen, joka haluaa lakkauttaa muiden taajamien terveyspalvelut ja heikentää kykyä hoitaa vanhuksia. Seiniin vaan rahaa, niin näyttää ulko kullatulta.
Vankila on nualle väärä paikka, sellaaseen ympyriäiseen pehmooseen pesähän tämmööset pitää sijoottaa.
Eli koko kioski tulee vain kantahomeen kansalaisille? Lapualaiset ei sinne halua suurin surminkaan ja härmäläiset ei pääse?
Onko liian pitkä matka vai onko hiacesta menovesi loppu?
Loistavaa kun sote tulee ,päätöksenteko siirtyy sinne missä se osataan tehdä kustannustehokkaasit,Seinäjoelle.
Jää paikalliset sillanrumpupolitikot nuolemaan näppejään.
Mitä sä oikein sekoilet, johtaja on pätevä eikä siitä ole ollutkaan kysymys vaan näistä valitusten tekijöistä.
Kaikki on tätä mieltä riippumatta asuinpaikasta.
Eipäs taida kaikki olla, jos katsoo valtuustojen screemauksia. Ei Mattila, Lillbacka, Takala, Takala ja Puronvarsi ainakaan!
Onko tässä ne henkilöt jotka ovat tehneet sen uuden valituksen rahoituksesta?
Enenpi on lovea tainnut tulla kunnan pussiin kun on tehty kaikkia turhia matkoja muka tutustuttu erilaisiin hyvinvointiasemiin. Kertokaapa näistä reissuista.
Eikös ne ravannut jo Ojanperän aikana Hollantia myöten tutkimassa.
Nämähän on näitä Alahärmäläisiä noista takaloista en tiedä onko sukujuuret sinne vai vai muuten ..............ei osoos sanoa.
Yhtäkaikki Mattila yhteistyön sekä sovittelun mestari lehtijuttujen mukaa,Puronvarsi valittaja jos jotain tehdään muualle kuin Alahärmään,Lilpaska toimii ilmeisesti homman rahoittajana porukan tukena.
Siinä meillä Kauhavan tulevaisuus ja menneisyys.
Nämähän ei tule koskaan pääsemään muitten kanssa aitoon yhteistyöhön.