Jokohan nyt on mänttä-vilppulan loppuliukua?

Anonyymi

Nyt oli sitten nybergin vuoro jättää uppoava laiva. Onkohan siellä kaupungintalolla enään ketään työntekijöitä? Hyvähän se sinänsä olisikin, ei olisi palkkakuluja ja nuo nykypäätökset onnistuu tehdä vaikka lintsin parlamentissakin. Jaa niin mutta kun ei oo lintsiäkään..

3

148

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mikä estää että kaupungintalolla väen vähetessä lopulta koko kaupungintalo voidaan siirtää lintsille. Ja kaupungintalo voidaan laittaa tyhjäksi ja jättää rapistuu. Ehkä se lopulta myös uppoaa, koska käsittääkseni se on rakennettu jonkin asteen suolammen päälle.

      • Anonyymi

        Suoaluetta on kaupungintalon ja Sarapihan välinen alue kokonaan kerros-ja rivitaloineen.No kohta saadaan Väinämöinen kaupunginjohtajaksi niin se laulaa meidät suohon.The End.


    • Anonyymi

      Se on hyvä vaan,että lähtevät kaikki vanhat pois enään asioita pilaamasta...nyt jos ei täysjärkisiä ja yhteistä hyvää ajavia uusia miehistön jäseniä kippareineen löydy niin pohjassa ollaan lopullisesti.Toivottavasti vaan se Sassin keissi saadaan koronan siivellä kuopattua lopullisesti.Venäläisillä on kyllä malttia oottaa rahoineen valloitustaan.Jos vaan Osanna pysyy hengissä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla

      Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2
      Mikkeli
      94
      2553
    2. Mitä jos saisit selville

      että kaivattusi tekee susta pilaa?
      Ikävä
      195
      954
    3. Mitä ajattelit ensimmäisenä kun

      näit kaivattusi ekaa kertaa?
      Ikävä
      53
      733
    4. Sofia teki aika pahat oharit

      Leikkiikö Sofia kansainvälistä kosmopoliittia vai menikö rehdisti pupu pöksyyn, kun perui viestillä tulonsa puoli tunti
      Kotimaiset julkkisjuorut
      119
      662
    5. Mikä on toinen nimesi?

      Tiedätkö naisen?
      Ikävä
      49
      562
    6. Havaintoja ihmisen ulosteesta lenkkeilypoluilla

      Oletteko havainneet ihmisen ulostetta taajamaa kiertävillä lenkkeilypoluilla?
      Kuhmo
      14
      496
    7. Peräännytkö nainen vai mitä sanot

      Jos sanon sulle että rakastan sua? Suututko oletko vihainen vai olisiko tunteet molemminpuolisia?
      Ikävä
      52
      484
    8. Mies, toivotko että kaivatullasi

      olisi vähän isommat rinnat? Kuinka paljon isommat olisi kivat?
      Ikävä
      48
      477
    9. Mitä nainen tekisit J-miehen kanssa?

      Jos saisit juoksemalla kiinni?
      Ikävä
      55
      455
    10. Auto katolleen Huhtalantiellä

      Iso poliisioperaatio Lapualla, 7 poliisipartiota ajoi rosvoja takaa,loppu tuli kun rosvot osuivat pihlajaan lentäen siit
      Lapua
      11
      450
    Aihe