Käykäähän suomalaiset sitten äänestämässä kuntavaaleissa!

Anonyymi

Muistakaa, jokainen ääni ratkaisee, anna äänesi henkilölle joka edustaa puoluetta jolla arvoja ja asioita joita kannatat tässä ylikansoitetussa maailmassa.

Kuntavaalit on todella tärkeät

6

167

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Totta, PerusSuomalainen saa minun kannatuksen !

      • Anonyymi

        Minä äänestän KD:ta, jos vain on hyvä ehdokas tarjolla. Muuten...


    • Anonyymi

      Vähävaraiset tekevät itselle karhunpalveluksen jos jättävät äänestämättä. Tällöin muiden äänien painoarvo nousee. Tämä suosii yleensä rikkaiden etua ajavia puolueita, kuten esim. Kokoomusta.

      Vähävaraisten ääni tuskin menisi rikkaiden ja yrittäjien etua ajavalle puolueelle. Kun jättävät äänestämättä, niin se suosii juuri rikkaiden asioita ajavia puolueita.

      • Anonyymi

        juu Painoarvo menee siihen kene tai keiden asialla puolue on ja toiseksi sen perusteella ,millaisia asioita ja millä keinoin henkilöllä on tarkoitus asioita edistää /ajaa.

        Esim .Tulevat kuntakokeilut on tärkeässä asemassa työllisyystoimien suhteen ,kuinka tuota kunnissa toteutetaan. Tuleeko tuosta taas työttömien tulojen leikkauskanava? Kuinka onnistutaan kunnissa vastaamaan kuntien velvoitteeseen työllistää vai kohdennetaanko toimet lähinnä työttömien pyörittämiseen velvoittavissa tehtävissä joiden hyödyn arvioi ulkoinen taho ei palveluja tarvitseva, kajoten yksilön valinnan vapauteen.Jne.. jne..

        https://tem.fi/tyollisyyskokeilut


    • Anonyymi

      Äänestäkää sellaisia ihmisiä, joilla on järkeenkäypä agenda. Persuilla ei ole muuta ohjelmaa kuin populismi.

      • Anonyymi

        Perussuomalaisten ohjelmia lukemalla näkee onko heidän angenda minkälainen. En ota kantaa onko se hyvä vai huono. Jokainen tekee oman johtopäätöksensä, mutta ei voi tietää jos ei ole tutustunut.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra haluaa muuttaa

      maahanmuuttopolitiikkaa. Me suomalaiset halutaan, että Riikka Purra muuttaa pois suomesta eikä tuu ikinä takas....
      Maailman menoa
      177
      9484
    2. Maataloustuet pois

      Jokainen maksakoon harrastuksensa itse. Eihän golfin peluutakaan maksa yhteiskunta.
      Maailman menoa
      355
      7208
    3. Australia, Britannia ja Kanada tunnustivat Palestiinan

      Aikooko Petteri Lapanen pysytellä persujen ja uskovaisten panttivankina ja jättää Suomen historian väärälle puolelle?
      Maailman menoa
      106
      6072
    4. Onnea Riikka! Työttömyys aste on nyt täysi kymppi!

      🎯 💪 Kiitoksia Riikalle ansiokkaasta työstä Suomen kansantalouden tuhoamisessa. V.Putin suljetun rajan tuolla puolen
      Maailman menoa
      28
      4253
    5. Mitä juuri sinulle kuuluu?

      Tänään? Rehellisesti.
      Ikävä
      171
      4114
    6. Hyvällä tuurilla Suomen väkiluku nousee 7 miljoonaan

      Vuoteen 2050 mennessä, mikäli onnistumme maahanmuuttopolitiikassa hyvin. Näin analysoi väestötieteen tohori Hiilamo. ht
      Maailman menoa
      97
      3850
    7. Riikka jytkytti työttömyyden uuteen ennätykseen!

      Erinomaista työtä jälleen kerran irvistelevältä saksiniekalta. ”Yhtä korkeaa työttömyysastetta ei löydy työvoimatutkimu
      Maailman menoa
      93
      3744
    8. Joulukinkku NYT

      Sian kankuista tulee vielä pula. Nyt on oikea aika hankkia joulukinkku.
      Maailman menoa
      35
      3318
    9. Kaivattusi nimi

      Kaivattusi nimi on
      Ikävä
      194
      3110
    10. Päivän Riikka: Valmet Automotive aloittaa jättimäiset muutosneuvottelut

      😭😭😭😭😭😭😭 Tämäkin vielä, Brutukseni. Että ei olisi Suomen historian pahimmat työttömyysluvut riittäneet, niin Riik
      Maailman menoa
      17
      2754
    Aihe