Miksi kapi maalailee

Voisi jo eläkeläismies jäädä eläkkeelle maalaushommista. Eiköhän yhteistuumin järjestetä talkoot, että maalaamme hänen puolestaan. Väri on vapaa.

8

62

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kova poika maalaamaan on kuitenkin Rispektit

    • Anteeksi, alkoi jälleen kapi puhumaan pääni sisällä. Kuinkahan sen saa pois

    • Jälleen alkaa jumittamaan näppäimistössäni kirjaimet k-, a-, p-, ja i. Miksi eivät valmista parempia näppiksiä?

      • Anonyymi

        Ryhdy käyttämään näiden mainitsemiesi kirjaimien vierekkäisin näppäimiä. Esim kapi olisi tälläin muodossa lsåo. Kätevää eikö?


      • Anonyymi

        Jos sinulla on silmät alkanut harittamaan samalla tavalla, kuin Paavo Väyrysellä? Väyrysellä harittaa niin pahasti, että keskiviikkona näkee molemmat sunnuntait!


      • Anonyymi kirjoitti:

        Jos sinulla on silmät alkanut harittamaan samalla tavalla, kuin Paavo Väyrysellä? Väyrysellä harittaa niin pahasti, että keskiviikkona näkee molemmat sunnuntait!

        Paavo on suuri rakkauteni. Viis harittavista silmistä vaikka voi sen niinkin ajatella, että se on suuri kunnia kun kokonainen suuren autotehtaan malli on nimetty hänen mukaansa.


    • Tein ilmoituksen poliisille, että kapi maalaa aivan väärällä värilläkin. Lupasi tutkia asiaa. Nauroi koavsti kun kerroin kuinka kapi on vainonnut yli 20 vuotta keskustaa ja puhuu minulle joka yö vaikka olen yksin.

    • Anonyymi

      Tikkurilan väki/väri kannattaa

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näin Enter-napilla tehdään miljardi euroa - Helsingissä

      "Ei se nyt niin kovin ihmeelliseltä näytä. Tavallinen nappi, musta muovinpala, joka kököttää parikymppiä maksavan mustan
      Maailman menoa
      27
      19807
    2. Minulla ei ole ketään muita

      Enkä halua ketään muita kuin sinut.
      Ikävä
      76
      6800
    3. 4,5 promillee

      Aika rajut lukemat joku eilen puhaltanut.
      Suomussalmi
      28
      6466
    4. Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista

      Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni
      Maailman menoa
      99
      6215
    5. Jätä minut rauhaan

      En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv
      Ikävä
      43
      6079
    6. Ben Z: "SDP ei ole ollut 50 vuoteen näin huolissaan velasta"

      "– Olen ollut eduskunnassa noin 50 vuotta, eikä SDP ole koskaan ollut niin huolissaan velasta kuin nyt. Se on tietysti h
      Maailman menoa
      104
      5977
    7. Harmittaako sinua yhtään?

      Tuntuuko pahalta ollenkaan?
      Ikävä
      63
      5385
    8. Voiku saisi sen sun

      Rakkauden kokea. Tykkään susta niin paljon edelleen.
      Ikävä
      45
      5110
    9. Mitä luulet, miten Martina Aitolehti pärjää Erikoisjoukoissa?

      Kohujulkkis, yrittäjä ja hyvinvointivalmentaja Martina Aitolehti on mukana Erikoisjoukot-realityssä. Erikoisjoukot on
      Suomalaiset julkkikset
      60
      4440
    10. Olitpa ikävän

      Kylmä eilen. Miksi ihmeessä?
      Ikävä
      50
      4040
    Aihe