muille ministereille, eli antaa niiden ottaa vastaan opposition ja muiden kritiikin. Kun esim. oli kova häly näistä isis-äideistä, niin Pekka ja Ohisalo oli valokeilassa, mutta Marin oli taustalla muistaakseni ihan hiljaa, ei ottanut kantaa.
Vastaukset 18
- Anonyymi
Ei tule esiin tuo Mariini, kun hyvien asioiden ilmoittamisessa.
- Anonyymi
Kun Marin antaa vaikka kymmenen minuutin vastauksen johonkin kysymykseen, yhtä selvän vastauksen saa kun päästää tuhnun.
- Anonyymi
Pääministerin tehtävä on pitää paketti kasassa, eikä mikromanageerata muita ministeriöitä ohi asiaankuuluvan ministerin.
- Anonyymi
Marin siirsi ja sysäsi vastuun opposition syyksi kun PAKKOTESTAUKSEN LÄPIMENO EI OLE TAPAHTUNUT AIKAISEMMIN.
TOTUUDEN HÄN ITSEKIN (MARIN) totesi YLEN haastattelussa.....se tyssääntyi perstulakivaliokuntaan.... EI EDUSKUNTAAN.
MUTTA MIKSI MARIN VALEHTELEE JA VÄÄRISTELEE ASIOIDEN OIKEELLISUUTTA ? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Marin siirsi ja sysäsi vastuun opposition syyksi kun PAKKOTESTAUKSEN LÄPIMENO EI OLE TAPAHTUNUT AIKAISEMMIN.
TOTUUDEN HÄN ITSEKIN (MARIN) totesi YLEN haastattelussa.....se tyssääntyi perstulakivaliokuntaan.... EI EDUSKUNTAAN.
MUTTA MIKSI MARIN VALEHTELEE JA VÄÄRISTELEE ASIOIDEN OIKEELLISUUTTA ?Persutusvaliokuntahan yritti poliittisella ajojahdilla saada ulkoministerinkin syrjään tehtävästään.
Persut pitäisi heittää eduskunnasta niskaperseotteella pihalle. Saataisiin päätöksentekoonkin vauhtia. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Persutusvaliokuntahan yritti poliittisella ajojahdilla saada ulkoministerinkin syrjään tehtävästään.
Persut pitäisi heittää eduskunnasta niskaperseotteella pihalle. Saataisiin päätöksentekoonkin vauhtia.Pekka on syyllistynyt rikokseen, mutta saa jatkaa ulkomisterinä - karmeaa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Pekka on syyllistynyt rikokseen, mutta saa jatkaa ulkomisterinä - karmeaa.
Niinkö? Missä tuomio?
https://www.hs.fi/politiikka/art-2000007689696.html
- Anonyymi
Puhuva pää jolla ei oikeasti ole mitään sanottavaa.
Pääasia on että liksa tulee tekemättä mitään, paskaa jauhamalla se raha tulee helpoiten. - Anonyymi
Tottakai näin tämä menee. Ministerit Haavisto ja Ohisalo ovat juuri ne, joiden asioita nämä lähinnä ovat. Ulkoministeri ja sisäministeri. Tietenkin. Selkeä linja.
Ei ole pääministerin, eikä myöskään puolustusministerin asia. - Anonyymi
Marin toimii johtajan aivan oikein. Vastuuministerit vastaavat omasta alueestaan. Näin toimivat osaavat johtajat myös yrityselämässä.
- Anonyymi
Muistakaa että kysymyksessä on kuitenkin demari.
- Anonyymi
En olisi Marinin puolesta huolissani. Toivoessasi että hän käyttäytyisi kuin äiti aurinkoinen, petaat hänestä Suomeelle Angela Merkeliä. Niin tietysti olisikin parasta kaikkien selkeyttä ja jatkuvuutta toivomien kannalta.
- Anonyymi
Saksassa Merkel otti kaiken vastuun maan koronastrategiasta, mutta Marin ei täällä.
- Anonyymi
Ja Mercelkin vain sen takia koska jää kohta taka-alalle. Cdu:lle on jo uusi puheenjohtaja tulossa. Mies tällä kertaa.
- Anonyymi
Pakkohan se on,kun on asioista täysin pihalla.
Ei tuossa virassa pärjäisi kukaan toinenkaan kassatyttö. Tämän takia hänen olisi paras painua vaikka s-markettiin puntaroimaan hedelmiä.
- Anonyymi
Punavihreä hallitus sysää vastuun mielellään virkamiehille ja EU:lle, viime aikoina se on tupannut vastuun Suomen perustuslaille, että rajoja ei voida sulkea edes osittain eikä testeihin eikä karanteeneihin velvoittaa ulkomaalaisia vallalla olevan Suomen perustuslain vuoksi.
Muut maat kyllä voivat, vaikka ovat sivistys- ja oikeusvaltioita ja heilläkin on maan perustuslaki, mutta Suomi ei voi. - Anonyymi
Sanna Marin hallitukseen siunasi Haaviston tekemät laittomuudet, se on se oikeusvaltiopolitiikka.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän49956Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll15848Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl501788- 46717
- 42654
- 37599
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30596Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE169536Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37530Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan56487