Koronaa ei saada kuriin.

Mitä taustalla on kun koronaluvut pysyy samana useita satoja päivittäin? On epäonnistuttu ja se ei vaan toimi jostain syystä-syyt pöydälle ja sulut esiin.
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Meillä on viisas hallitus joka teettää ”tutkimuksia”. Tutkimusten avulla osataan säätää testusten määrä ”sopivaksi” niin, että saadaan positiivisia tuloksia hallituksen haluama/tarvitssema määrä.
Hallitus voi milloin tahansa teettää tutkimuksen toimenpiteistä joita ei tarvita.
Kasvomaskista on enemmän haittaa kuin hyötyä!
D-vitamiini lisästä koronataudin ehkäisyssä ja hoidossa on enemmän haittaa kuin hyötyä.
– koronakoirista on enemmän haittaa kuin hyötyä
– tartuntalain uudistuksesta on enemmän haittaa kuin hyötyä
– hoitajamitoituksesta 0,7 on enmmän haittaa kuin hyötyä

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Mitä taustalla on kun koronaluvut pysyy samana useita satoja päivittäin? On epäonnistuttu ja se ei vaan toimi jostain syystä-syyt pöydälle ja sulut esiin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu