EU kikkailee?

Miksi eu-komission tietosivuilta on poistettu kohta, jossa mainitaan, ettei EU saa rahoittaa budjettiaan velalla? Onko kyseessä tekninen häiriö, vai sivujen uudelleen rakennus? Vai sittenkin EU:n kikkailua tilanteen mukaan, jossa voi muuttaa omia sääntöjään omaksi edukseen, muiden kustannuksella?

11

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Eikö yhtään eu-mielistä löydy keskustelemaan aiheesta?

      • Anonyymi

        Mitä luulet tapahtuvan kun EUnukki kohtaa totuuden jota ei pysty huutamaan kumoon? EUnukki pakenee paikalta koska totuuksien edessä EUnukki romahtaa. Aina.


    • Anonyymi

      "Syntinen kommari, ontuva natsi" lauloi aikoinaan Juice Leskinen. Ei tainnut tuolloin arvata kuvaavansa EU:a.

    • Anonyymi

      Linkki, tai muutoin iänikuinen persuvalhe.

      • Anonyymi

      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        En lue valemedioita. Aitouutisia kiitos.

        Ei se ole valemedia. Kieltäydyt vain kohtaamasta tosiasioita.


      • Anonyymi

        Linkki vertaisarvioituun tieteelliseen julkaisuun, jossa todetaan linkin välttämättömyys. Muuten iänikuista vihersosialistipiipertäjän ulinaa.


    • Anonyymi

      Tulette näkemään, että tämä korruptoitunut Eurostoliitto, tulee
      romahtamaan kuten edeltäjänsä Neuvostoliitto

    • Anonyymi

      Kummallista että valemediasta joutuu lukeman oikeat uutiset.

    • Missä ihmeessä eu-palvojat on? Yleensä se ensimmäinen "EU-vihaajan valeita!" huuteleva palvoja tulee paikalle minuuteissa kommentin jättämisen jälkeen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli

      Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei
      Kauhava
      51
      2719
    2. Ajattelen sinua iltaisin, aamulla, päivittäin

      Ehkä siinä jo pientä vinkkiä. Oot jäänyt pahasti mieleen. Sun katse on niin syvä ja oot niin lempeä. Hyvä olla sun kanss
      Ihastuminen
      107
      1652
    3. Ootko rakastunut?

      Kerro pois nyt
      Ikävä
      105
      979
    4. Onhan sulla nainen parempi mieli

      Nyt? Ainakin toivon niin.
      Ikävä
      83
      905
    5. Mitä sä haluat?

      Kerro nyt. Sano suoraan.
      Ikävä
      59
      828
    6. Priden osallistujamäärä suuri pettymys!

      Ei lähellekään sataatuhatta, vaikka mukaan on värvätty kaikki aktivistit jopa homot katolta heittelevä islamistinen aate
      Luterilaisuus
      163
      760
    7. Ujosteletko tosissaan vai mitä oikeen

      Himmailet???? Mitä pelkäät?????
      Ikävä
      42
      749
    8. IS Viikonloppu 28.-29.6.2025

      3- merkitty Kovis Erkki Vuokilalta. Oikean reunan (kuvituksellinen) pääkuva on hauska, mutta siitä johdetun sanan merkit
      Sanaristikot
      57
      741
    9. Joku kysyy

      Missä on syy? Jossainhan se syy täytyy olla persujen kannatuksen alenemiseen. Kannatuksen alneminen ei näy pelkästään g
      Perussuomalaiset
      59
      732
    10. Kannan sinua mukanani

      Aina sydämessäni ❤️ Niin kauan kun henki pihisee ja veri virtaa suonissani, niin olet osa minua tavalla, josta olen kii
      Ikävä
      28
      665
    Aihe