Hangon Vuokratalot ilmoittaa taas noin 20 vapaasta asunnosta. Pimeät ikkunat ovat vain kulu, jonka veronmaksajat joutuvat välillisesti maksamaan.
Nyt toimeen. Talot myyntiin tai tarjotaan ulkopaikkakuntalaisia lapsiperheitä ilmaiseksi asuntoja vuodeksi blogipäiväkirjaa vastaan. Lähes ilmaista mainosta kaupungille. Asunnot tuottamaan!
Hangon Vuokratalot Oy:n tyhjät asunnot kuluttavat kaupunkilaisten rahoja
13
1009
Vastaukset
- Anonyymi
Laskekaa niitä neliövuokria, siitä se lähtee muuttovoitto!
- Anonyymi
Tarjotaan asuntoja toisten paikkakuntien lukiolaisille. Lisätään lukioon urheilulinja, jossa voi ratsastaa, pelata tennistä tai käsipalloa. Talenttia löytyy kaupungista.
- Anonyymi
Siis yhteislukio suomi-ruotsi, joka sijoitetaan nykyisiin ruotsinkielisen tiloihin. Molemmat yläasteet Haagapuiston koulun tiloihin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Siis yhteislukio suomi-ruotsi, joka sijoitetaan nykyisiin ruotsinkielisen tiloihin. Molemmat yläasteet Haagapuiston koulun tiloihin.
Niin huonosti hangossa(kaan) ei tule menemään, että ruotsalaiset mahtuisivat samaan kouluun (rakennukseen) suomalaisten kanssa. Ikäryhmästä riippumatta.
- Anonyymi
kuka tuota hangon vuokratalot palettia pyörittää vai pyörittääkö kukaan? homma tuntuu olevan niin retuperällään kun olla ja voi hangon kaupungin tulisi saada sinne vetäjäksi joku ammattilainen sillä nyt homma on amatöörien puuhastelua tai siltä se ainakin vaikuttaa
- Anonyymi
En tiedä ,onko talokohtaista ,mutta ei minulla ainakaan ole ollut valittamista Hangon vuokratalojen asukkaana. Asunnot ovat varsin siistejä, itselläni kokonaan rempattu, huolto-yhtiö hoitaa hommat erittäin nopeasti, eikä minkäänlaista häiriökäyttäytymistä ole ollut naapurustossa kertaakaan.
- Anonyymi
joku 50vee nais henkilö sitä pyörittää.lienee janoista sorttia myös.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
joku 50vee nais henkilö sitä pyörittää.lienee janoista sorttia myös.
No ei tuo leidi nyt niin janoista sorttia ole...
- Anonyymi
Myydään talot osaajalle vaikka eurolla. Se on parempi diili kuin pitää asuntoja tyhjänä. Kaupungissa on henkilö, jolla jo lähes 100 vuokra-asuntoa. Hän osaa.
- Anonyymi
Tarjotaan vuokralle -50% markkinahinnoista!
- Anonyymi
Tarjotaan lapsiperheille ilmaiseksi vuodeksi, jos sitoutuvat muuttamaan Hankoon ja kirjoittamaan nettiblogia Hangosta. Tähän tyyliin on tehty Luumäellä.
- Anonyymi
Kuka lapsiperhe tänne muuttaa tai edes ilman lapsia kun palvelut puuttuu ja kohta kun viedään terveyspalvelutkin niin kyllä muuttokärryt vie enemmän Hangosta poispäin!
- Anonyymi
Kyllä tulee, ruuhkaksi asti, kun uimahalli valmistuu!
Siinä on semmoinen imu ja vetovoima että!
Eikä terveyspalveluja tarvita kun kaikki siellä polskii innoissaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain37712456Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.2655464Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom2163964Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille
Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö2142770Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov172025Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi191854Mikä on mielestäsi paras miestyyppi?
Esimerkit kärjistettyinä: a) perustavallinen/tasainen b) himourheilija c) varakas, turvallinen elättäjä d) puolikrimina167930Martina Aitolehti
Instagramissa pomppas esille Martinan kumipallot. Ihan säikähin. Ja tää on Martina-ketju!273895No kolahtaako kukaan
Samalla tavalla kuin mä? Harmi kun et uskaltanut kohdata. Ehkä me löydetään jotkut muut jotka voi olla konkreettisempiak74802Rippituoli
Kerro joku synkkä tai outo salaisuus, joka liittyy ikävääsi kaivattuasi kohtaan. Tee tunnustus anonyyminä. Se helpottaa59756