"Marssiopas Suomeen", uudistettu laitos: "rauhanomaisesti" miehitys

Anonyymi

Js: Stalin kai sitten oli oman aikansa järjen jättiläinen ja yhdensortin uskovaisten pastorina myös Jumalan siunaama?
(eihän sitä muuten Neuvostoliiton diktaattorisi olisi päässytkään?)

Tuolta voi katsoa sen vanhan painoksen, minkä rakentelu on ajoitettu hyvissä ajoin ennen hyökkäystä Suomeen.
https://web.archive.org/web/20140911001823/http://www.karisto.fi/portal/suomi/kustannusliike/kirjat/?action=kirja&pid=1482

Vaan miten soveltaisi tämä entisen Neuvostoliiton malliin pullisteleva (ja kohtapian hajoava?) ... Venäjä kuolinkouristuksissaan marrsiopastaan nykyaikana ?

Sehän on oikeastaan helppoa! Suomi kun on situoutunut vastaanottamaan kaikensorttiset pakolaiset!
Venäjä kun on menettänyt sen yhden tärkeimmistä orjakansoista / osavaltioista: Ukraina , niin ei voi ukrainalaisia pakottaa ampumisen uhalla marssimaan Raatteen tietä pitkin Ouluun?
(Tavisodan alku!)

Mutta kun orjakansoja edelleen riittää! Ja menetelmät on jo, jossain entisen Suomen toisen käsivarren korkeuksilla kokeiltu. Se romuauto ja polkupyörämarssi, taanoin.

Nykyaikaan sopiva "RAUHANMARSSI" on, että miehittäjät / Naisittajat mrssivat Raatteen tietä rajan yli marssimusiikin tahdissa karkeloinen hameenhelmat heiluen ja ripaskaa tanssien. Kärkijoukkue vaihttuu 10 min. välein uuteen noin kompanjan vahvuiseen yksikköön ja laulu ja tanssai jatkuu, kuten jatkuu ja jatkuu Oulua kohti marssiva (siviili-) marssijomo 6 -8 rinnatusten, ja silmänkantamattomiin.
Ratteen tie on nykyisin kaksikaistainen. Helppo marssia Suomi POIKKI!

Olisi siinä Suomen rajavartioilla pähkäilemistä miten tuonkaltain marssiva ”Sirkus Moskovan” pysäytettäisi. Ampua ei voi, etenkin jos vähäpukeiset nuoret naiset olisivat naamioituneet äideksi, jotka panssarivaunujen sijaan ohjastaisiva lastenvaunuja!
Oulun lentolentällä olisi sitten ”varusteiden täydennys” odottamassa lukuisten suurten punatähtisten kuljetuskoneiden ruumasta.

Tämä kirjoittamani ohjeistus menee varmaan Pietarin Troillikirjoittajien kautta Venäjänmaan korkeimman johdon tietoisuuteen, varsinkin kun Suomea seurataan erityisen tarkasti, nykyisen hallitukseemme (omituisen / omalaatuisen ulkoministerin vieraillessa siellä, Moskovassa Lavrovia neuvomassa?

Siis varma tieto pää-esikuntaan: Ainakin Suomen puolella tien leveys riittää!

5

65

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Siinä taas sekopäistä tekstiä,jota on vaikea ylittää.
      Mutta yrittäkää!
      Palstalla on kyllä kapasiteettia tuonkin hölynpölyn ylittämiseen.

      • Anonyymi

        Näyttää siltä, että Pietarissa toimivien äidinnkieleltään venäläisten, trollikirjoittajien on vaikea ymmärtää suomenkielistä tekstiä!
        Mikä on virkkeiltään pitkää ja lauserakenteiltaan konstikasta.

        Aloittajan kirjoitus on saattaa olla fiktiivinen, mutta täysin mahdollinen Suomen miehitysmenetelmä.
        Venäjä epäonnistui Ukrainan "palauttamisessa" vanhanaikainen menetelmin.
        Siellähän kehitys ei kehity!
        Palatsitkin piirrellään, suunnitellaan ja rakennetaan 1600 -luvun mallit kopioiden.
        Hometta, sutta ja sekundaa. Sanalla sanoen ryssimistä.

        https://www.verkkouutiset.fi/kuin-oma-valtio-vladimir-putinin-salattu-palatsi-paljastui/#593931f9


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Näyttää siltä, että Pietarissa toimivien äidinnkieleltään venäläisten, trollikirjoittajien on vaikea ymmärtää suomenkielistä tekstiä!
        Mikä on virkkeiltään pitkää ja lauserakenteiltaan konstikasta.

        Aloittajan kirjoitus on saattaa olla fiktiivinen, mutta täysin mahdollinen Suomen miehitysmenetelmä.
        Venäjä epäonnistui Ukrainan "palauttamisessa" vanhanaikainen menetelmin.
        Siellähän kehitys ei kehity!
        Palatsitkin piirrellään, suunnitellaan ja rakennetaan 1600 -luvun mallit kopioiden.
        Hometta, sutta ja sekundaa. Sanalla sanoen ryssimistä.

        https://www.verkkouutiset.fi/kuin-oma-valtio-vladimir-putinin-salattu-palatsi-paljastui/#593931f9

        Mitenkä niin? Hyvinhän se sai sinunlaiset idiootit innostumaan 'Venäjän Jerusalemeista'. Erdoganin takia Putinilla räjähti toki Jerusalemit sinun tasoiselle rumalle pärställä. On se huvittavaa miten vieläkin pystyvät jopa paskomaan armenialaisten päälle Leninin tavoin ilman mitää, viellä 200 vuotta sitten sinuakin hullummat tsaarit olisivat rientäneet 'kristillisten veljien' avuksi.


    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Stalinilla oli Putinin tavoin onneksi sinua ja muita 'uskovia' enemmän järkeä päässä. Uskonto on ihan hyvä työkalu sinunlaisen idiootin hallitsemiseen, vaikka Israelin typerästä kansasta enemmistö näyttää ottavan sen Venäjän typerien massojen tavoin melko tosissaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluaisin rakastaa sinua

      Ja olla sinulle se oikea... Rakastan sinua 💗💗💗
      Ikävä
      52
      4528
    2. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      149
      4187
    3. Tiedätkö mihin

      Ominaisuuksiin rakastuin sinussa?
      Ikävä
      67
      3832
    4. onko kaivattusi

      vaarallinen? :D
      Ikävä
      125
      3790
    5. Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti

      Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans
      Maailman menoa
      43
      3615
    6. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

      Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
      Maailman menoa
      77
      3453
    7. Pieni galluppi

      Mitäs lahjaa odotat joulupukilta.
      Ikävä
      98
      3021
    8. Olisiko sinulla

      Jonossa vaihtoehtoja, ehkä
      Ikävä
      54
      2875
    9. Mitä tuntemuksia

      Rakkaasi ääni herättää?
      Ikävä
      25
      2696
    10. Korjaamo suositus

      Vahva suositus Kumpulaisen korjaamolle vanhan 5-tien varrelta! Homma pelaa ja palvelu ykköslaatuista. Mukavaa kun tuli p
      Hyrynsalmi
      14
      2394
    Aihe