Lähi-idän toriin, välttäkää ko. Paikkaa
Helsingin rautatieaseman taksitolppaa verrattu
19
127
Vastaukset
- Anonyymi
Kiitos Anne Berner, akka, joka ei ole tehnyt koskaan mitään hyvää..
- Anonyymi
Aivan kuten et sinäkään. Miksi sen ääneen kerroit. Olet typerä katkera idoootti tyhmä paska eikä se ole uutinen..
t.avaaja - Anonyymi
Muistetaanpa sekin fakta, että kaikki silloiset persukansanedustajat, eli valtaosa nykyisistäkin persukansanedustajista, äänesti eduskuntakäsittelyssä Bernerin taksilain voimaantulon puolesta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Aivan kuten et sinäkään. Miksi sen ääneen kerroit. Olet typerä katkera idoootti tyhmä paska eikä se ole uutinen..
t.avaaja"Aivan kuten et sinäkään. Miksi sen ääneen kerroit. Olet typerä katkera idoootti tyhmä paska eikä se ole uutinen."
Eläimet käyttäytyy yleensä lajlleen ominaisella tavalla
- Anonyymi
Mä tilaan suomalaisen taksin, se tulee sinne minne tilaan sen. Ei tarvii mennä minnekkään vaaralliselle taksiasemalle.
- Anonyymi
En ole niin varakas, että käyttäisin taksia.
- Anonyymi
Vältäh Helsingiä kaikin keinoin, kiiros vinkistä siis.
Voisiko sen taas aidata ja länsisaksalaisia vartioita sinne vahtiin. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vältäh Helsingiä kaikin keinoin, kiiros vinkistä siis.
Voisiko sen taas aidata ja länsisaksalaisia vartioita sinne vahtiin.DDR:ltä on kysytty apuvoimia.
- Anonyymi
M*tiais taksit kannattaa kiertää kaukaa ja ottaa vain suomalaisten ajamia takseja.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
DDR:ltä on kysytty apuvoimia.
Puppelipekka vihreistä ohjaa huomisella Lavrovin tapaamisella venäläiset uusiksi isänniksemme.
Jokainen tekee itselleen palveluksen kun välttelee mustaa taksia. Auton väriä tarkoitin siis heh.
=)- Anonyymi
Berneri häipy - kusitolppa jäi.
- Anonyymi
En liioin ota enää rautatieasemalta taksia. Menen jonnekin muualle ja tilaan taksin.
Siellä on liian paljon pimeitä takseja ja suomea osaamattomia, eivätkä ne edes tiedä missä päin osoitteet ovat. - Anonyymi
Taksilla en ole koskaan liikkunut Helsingissä enkä muuallakaan maksamalla itse kyytini, koska työnantaja maksaa muutaman kerran kuukaudessa käyttämäni taksikyydit. Ihan yhtä hyvin nuo matkat ovat onnistuneet nykyisin kuin aina ennenkin.
- Anonyymi
Mikael Jungner otti ensimmäistä kertaa taksin Helsingin rautatieaseman edestä ja äimistyi: ”Sinne voisi laittaa varoituskyltin”.
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000007802808.html
Yritin ottaa rautatieasemalta siinä jonottavia takseja, Mikael Jungner kertoo.
– Eka taksi sanoi ei käy, liian lyhyt matka. Toinen taksi olisi ottanut 25 euroa, mutta sitten hän kuitenkin taipui 20 euroon.
Jungner kertoo käyttävänsä taksia paljon. Tämän tyyppisiä ongelmia hänellä ei ole ollut koskaan.
– Tuntuu, että rautatieaseman taksitolppa on aivan oma maailmansa. Sinne voisi laittaa varoituskyltin Helsinkiin matkaaville.
– Luulen, että kaikki Helsinkiin tulevat eivät tiedä, että rautatieaseman taksit ovat kalliita, jos ei ota bränditakseja. - Anonyymi
Syrjäseutujen taksit elävät kuljettamalla koululaisia edestakaisin, mummoja kaupunkien sairaaloista veronmaksajien kustannuksella ja paikallisia juoppoja huoltoseman baarista koteihinsa.
- Anonyymi
Se on hyvä että heillä on Töitä, syrjäseuduilla tuskin on samoja ongelmia kuin Helsingissä.
- Anonyymi
Ei osata osoitteita, eikä suomenkieltä. Autot siivottomia ja outo haju tarttuu vaatteisiin
Asiakkaita huijata ja koijataan. Autot varmasti vakuuttamattomia, katdastsmsttomia eikä veroja ole maksettu. Hienoa Berner ja Sipilä teitä varoitettiin etukäteen mitä uudistuksesta seuraa mutta ette välittäneet. - Anonyymi
kohta koko Suomi on kuin se tolppa
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse864650Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1093847Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1823660Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.692098Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575751941Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.791298- 1301152
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1481099- 501010
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä30914