Näyttää kovin pyörivän tunnetuimpien persujen yms. Fb- sivuilla. Haukuskellen ja nälvien eri mieltä olevia. Huvittaa kun rouva menee kyläkeskuksen s-kauppaan ylimielisesti hymyillen, ylpeänä erinomaisuudestaan, kun ei ole maskia. Pitäen maskillisia ja mahdollisesti kylän pizzeria turkkilaisia alemparvoisina, varmaan turkishatussaan kassalla kaakattaen "persua."
Jotenkin säälittävää: ei tunne ketään koronaan sairastunutta, koronakuolemia ei ole, kukaan flunssan takia sairaalassa.
Jotenkin säälittävää: ei tunne ketään koronaan sairastunutta, koronakuolemia ei ole, kukaan flunssan takia sairaalassa.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Jänniä nuo "en tunne ketää, ei ole siis olemassa" - kommentit joillain. Maailmassa on ihan hirveän paljon asioita joista ei ole omakohtaista, tai kenelläkään tutullakaan, kokemusta. Eikö nekään asiat ole olemassa ko. henkilöille?
Aika kuplassa täytyy elää jos ei tunne/tiedä yhtään sairastunutta. Luulisi että aktiivisesti kampanjoiva olisi muutamaan törmännyt. Mutta ehkä hän ei kuule/näe ympäristöään kun on niin täynnä itseään ja karvahattuaan:)