Tupakoitsijat ovat vaarallisia.

Anonyymi

Tupakan tumppien maahan heittäminen on käsittämättömän törkeää. Itsekin olen joskus polttanut, mutta maahan en tumppia ole koskaan heittänyt.Mikrovuovit pilaa meidän luontoa ja kalat syövät myrkyt.

5

405

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Alkoholistit ovat vaarallisia.
      Tupakka on jokaisen oma asia ja tumppien maahan heittäminen on liukueste.
      Liukkaita kelejä sulle.

      • Anonyymi

        Tupakointi on vaarallista siinä missä alkoholismikin, koska sademetsä tuhoutuu tupakoitsijoiden takia ja sademetsä on maapallon keuhkot niin te tupakoitsijat olette yksi suurimmista syypäistä maapallon ilmaston lämpenemiseen.

        Tupakoitsija myös levittää ympäristöönsä karsinnogeenejä ja toiset ihmiset jotka hengittävät ilmaa vetävät sen tupakanhajun suoraan ilmasta ilman mitään fillttereitä eli passiivista tupakointia harrastava saa siis itselleen enemmän tupakanmyrkkyjä kuin tupakoitsija itse.

        Tässäpä sinulle haaste: polta ensikerralla luomutupakkaa, jos poltat. Se on vahvempaa ja siinä on vähemmän ympäristöä saastuttavia myrkkyjä ja sen valmistaminen kuormittaa luontoa vähemmän.


    • Anonyymi

      Jos tuo pitää paikkansa, aika turtunutta porukkaa ovat.

    • Anonyymi

      Yhtä vaarallisia ovat luontoon jätetyt maskit eli hengityssuojaimet. Ne sisältävät muovimateriaalia, joka säilyy maatumattomana sata vuotta.

      • Anonyymi

        Kyllä näin on närhen munat. Roskaaminenkin on vaarallista ja luontoa saastuttavaa.


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma

      Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.
      Maailman menoa
      148
      2007
    2. Israel euroviisujen 2.

      Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is
      Luterilaisuus
      304
      1701
    3. Persujen puoluekokous 2026

      Missä ja Milloin pidetään ?
      Maailman menoa
      93
      1547
    4. Mun mielestäni on tosi loukkaavaa

      Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra
      Ikävä
      200
      1190
    5. Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?

      Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois
      Maailman menoa
      76
      1172
    6. Mikä se viehättävin

      Asia on kaivatussasi?
      Ikävä
      67
      1140
    7. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      22
      1027
    8. Mikä kaivatussasi

      Viehättää ulkoisesti ja mikä sisäisesti?
      Ikävä
      48
      997
    9. Rakas nainen ymmärsin

      Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl
      Ikävä
      73
      946
    10. Minkä näköinen

      On kaipaamasi henkilö🤔
      Ikävä
      45
      917
    Aihe