Onkohan kellään tietoa ketä persuilla ehdokkaina? Pikkusen tarttis uutta verta kaupungitalo... joku joka tietäiski jostaki jotain. Kepu on niin nähty, kepu pettää aina!!!
Persujen ehdokkaat
Anonyymi
261145
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 26
Vanhimmat
Puoluetoimistot on tällä hetkellä paras tietolähde ehdokkaista, tältä palstalta tulee yleensä vain viisastelua, ei tietoa ! aikanaan tulee viralliset luettelot ehdokkaista.
Ei voisi vähempää kiinnostaa, p-persujen ehdokkaat.
ehdokkaan pitää olla kunnassa kirjoilla
Kuka viherpunasta äänestää kun bensa verollaan ihmiset maakunnista ajaa. Lentokoneetkaan ei enään lennä vihreitten ilmaston takia.
Kiitos samoin, veit sanat suustani.
Nämä kiitokset oli osoitettu sille, joka toivotti persut hevonkuuseen.
Enemmän kiinnostaa keitä Keskusta on saanu riveihinsä. Kuulemma on hyviä täkyjä, isoja äänimääriä tiedossa.
Keskustalla eri hallinnoissa värisuora ja joo joo miehiä otettu kuluttaan veronmaksajien rahoja toivotaan vaalitappiota
Kepu on ainaki pitänyt kunnan talouden kunnossa ja silti palvelut pyörii ja kehitystä tullut. Ei minun mielestäni huono saavutus. Ilmaiset harrastukset mukuloille, valokuituverkon rakennus, uusia koulutuslinjoja ammattikouluun, Kaarna ja monta aloitetta eri asioista. Montako aloitetta ps on tehnyt?
Eiköhän nämä mainirsemasi Uudistukset olisi tehnyt ,sokea kanakin.
Perussuomalaiset ainut oikea vaihtoehto.
Muiden puolueiden Suhmurointi ,niin nähty.
Kepu saa Vatuloida ,pienpuolueena koksa ei ole masseudun asialla.
Kepu on myynyt periaatteensa, roikkumalla hallituksessa.
Kepu ainakaa mun valokaapelia maksanu oo. Onko taas ollu hyväveli asialla, jos ilman kuluja saanu. Kannattaa kattoo ketä ketaletta ny äänestää
Turuselle äänivyöry ja siten maakuntavaltuustoon se tuo tulevaisuutta
Jos Thaikkumalesta tykkää, niin ehdoton vaihtoehto on eräs automyyjä.
lista löytyy googlaa
perussuomalaiset kuntavaalit 2021
Ilmoittaudu simo grönroos perussuomalaiset.fi ehdokkaaksi
https://vaalit.perussuomalaiset.fi/kuntavaalit/alue/parkano
vielä on hiukan aikaa
Sammatti ainakin omistaa koko kaupunkin talon Nurmeksessa ja hyvin menee siellä.
Eres joku parkanos osaa asioita hoitaa.
Taas persut poraa tää ku muuta ne osaa. toi kitinä on niin nähty
sielläpäin ei ole liikemiehiä jotka ostaa hometta .
Hymy poika naisten naurattaja autojobbari
Kerroppas ny mitä persut on saanu aikaseksi. Enkä nyt tarkota suunpieksämistä, vaan ihan jotain konkreettista mitkä on ihan oikeesti toteutettu.
Tulipa hiljasta.........
Sinä kepulandin lipokieli, olet varmasti myös Taakale.
Jos et ole perehtynyt Persujen akendaan,
niin en kyllä ala sitä sulle vääntään.
Maksa sinä lipokieli esim.
Kehitysrahoja
Eu tukia italiaan esim.
Haluat liittovaltiota
Yhteistä budjettia
Vastuuautomaattia
Eu verotusoikeutta
Suomen itsemääräämisoikeuden kadottamista
Siinä jotain pähkinää.
Mutta voi olla että pääsi ei pysty näitä käsittelemään.?
Niin, paljon puhuvat, agendaa löytyy, mutta teot vain puuttuu..... Koirat haukkuu, karavaani kulkee
Uutta verta kaupungintaloon. Kutsu pari vasarapersua käymään niin tulee verta oikein kunnolla kattoa myäden.
Täytetään persujen paikat sosialidemokraateilla ja pannaan uutta ytyä kunnan kehittämiseen. Persut ulos, jo lastemmekin vuoksi.