Miten ihmeessä Vesa päästi perheensä koronan melkein pahimpaan pesäkkeeseen ?
Hmmmmmmmmm
Anonyymi
19137
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Ei se Vesa ketään päästänyt. Akka kyllästyi kylmyyteen, pimeyteen ja eristykseen.
Ei ole historian ensimmäinen eliittirouva, joka ottaa hatkat. Sääli lapsia jotka joutuvat sinne tautipesään, osaavatko nuo edes portugalia?
Voi olla niinkin, että stressin painamalla johtajalla ei enää suju kaikki nuoren rouvan toivomalla tavalla...
Raha ei taida sittenkään tehdä onnelliseksi.
Saamme nähdä tuleeko vielä takaisin.
Jane lähti tapansa mukaan talvea ja kylmää pakoon, koronan uhallakin. Päästyään Brasiliaan oliko parempi: Ulkonaliikkumiskiellot tiettyyn aikaan jne.? Minusta ainakin todella itsekkyyttä ja Vesalta aivan ihmeellistä miten -kyllä vaan päästi- vaimonsa ja lapsensa sinne missä korona on pahimmillaan..en kyllä käsitä mitä Vesan päässä on liikkunut, jos ajatellaan aviomiehenä ja lasten isänä. P.s. Mites teillä, jotka rakastatte perhettänne, mitä te olisitte päättänyt?
Eikös se vanhempi lapsista ole erityislapsi, joka tarvitsee tukea oppimiseen? Miten koulunkäynti on hoidettu reissussa?
Kuka viihtyisi tuon kahjon alkoholistin seurassa ostosheIvetissä määräänsä kauempaa? Kyllä tuo Brasilian koronaheIvetti on paljon houkuttelevampi. Taitaa tyttö muuten tietää että konkurssi painaa päälle?
https://www.is.fi/viihde/art-2000007812335.html
Tyttäreltäni jäi kaksi jättiläisnallea -haluatko ne?
Onko muuten Jane kaventanut nenäänsä entisestään..? näyttää jo Michael Jacksonin nenältä omasta mielestäni..
Korona on helpompi kestää kun johtaja keskinen.Selvä valinta!!!
Siis koronahelvettikin on parempi?????? ziisös kraist
Siellä ne nyt vinkuu ja vikisee koronan keskellä ehkä kesään saakka oi oi oi voi voi voi
Ei ne mitään vingu, Vesa vinkuu hätävaleita.
Miehekkäästi Vesa valisti kansaa tuossa aikaisemmin, että jokaisen velvollisuus on pysyä kotimaassa, mutta samaan aikaan vaimo oli suunnilleen jo lentämässä kotimaahansa. Ei koske suositukset julkimoita, joku Aitolehtikin ravaa alvariinsa Ruotsissa asuvaa mysteerimiestänsä tapaamassa niinkin lähellä kuin Dubaissa.
Mutta annas olla, jos ja kun covid iskee kauppiaan vaimoon ja lapsiin. Varmasti ollaan yksityislentoa hankkimassa? Jos vaimo menee perhettä tapaamaan niin miksi pitää vuokrata majapaikka? Tietysti on fiinimpää ja voi leveillä, että kuukausitolkulla on varaa vuokramajoituksessa asua. Eivät nämäkään vanhemmat sitten lastensa parasta osanneet ajatella. Ja eikö vanhemmalla lapsella ole esikoulua, ei taida tavikset saada kevätlukukauden mittaista lomaa /"etäopetusta", eihän äiti osaa kunnolla edes suomea?
On aika salarakkaan
Ööööömmm,... jatkaa kieliopintoja siellä?
On komiat maisemat lomailla. Eikä oo ahdasta. Ihan kuin olis kyläkaupalla.
"Eikä oo ahdasta. Ihan kuin olis kyläkaupalla." ..Totta..*reps*
Muuten...Keskisen Pihamyymälä oli ihan ok sellaisenaan, ei mitään tarvetta mielestäni Tuurinportin kaltaisen ison kiinteistön ostoon samaan tarkoitukseen. Nyt haukataan taas turhan iso riski..miksi ei Keskinen jatkaisi vaikka ideaa Löytöpaikka, missä olisi ylijäämä tuotteita jne. älyttömän halvalla..varmasti sinne olisi enemmän kuin yksi asiakas. Kaikki ei ole varakkaita vaikka töissä kävisi.Ja tarkan markan ihminen muutenkin osaa käyttää hyväkseen tällaisia ale-laareja jne. On hieno löytää niitä löytöjä :-) S-market Alavus osaa hyödyntää hienosti poistuvat tuotteet, iso plussa heille ja kivalle henkilökunnalle!
On niin läpinäkyviä nuo Keskisen selitykset vaimon matkasta. Joka viikko vaihtuu . Ensin oli syynä pakkanen ja pimeys, nyt on anoppi kipiä. Olis saatana hiljaa niin näyttäis vähän viisaammalta. Jos vain suinkin se on mahdollista.
Tähän mennessä 16 ilkeämielistä kommenttia ja yksi asiallinen. Vesa Keskisen anoppi ei ole vain "kipiä", vaan todella vakavasti sairas. Eri asia on se, että Brasilian koronatilanne on tällä hetkellä maailman pahin muuntoviruksineen ja ylimielisine, piittaamattomine presidentteineen.
Jos noin häiritsee niin neuvoksi että älä lue Vesasta tehtyjä juttuja. Nyt näköjään otta noin hermoon että pitää täällä purkaa paineita ja pahaa oloa.