Mitä tämä oikein on, kun ihmiset eivät saisi olla uskossa?

Anonyymi

Päivi Räsäseltä on viety ihmisoikeudet harjoittaa Raamatun opettamaa kristinuskoa. Miksi ihmisoikeuksien puolustajta eivät puutu siihen asiaan ja vaadi valtakunnansyyttäjää pois viralta? Tämä olisi oikein.

13

162

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Eihän huumeissakaan saa olla. Kyllä jotain rajoja pitää ihmisille asettaa, jos eivät itse ymmärrä käyttäytyä normaalisti. Satuolentoihin uskominen ei ole normaalia. Uskonlakeja olisi uudistettava radikaalisti.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Totta tuo video.

      • Anonyymi

        Vaikka siihen ei joku uskoisikaan.


    • Anonyymi

      Tämä on luopumuksen ja eksytyksen aikaa. Tämä on etukäteen ilmoitettu, joten sen ei kuuleville pitäisi olla yllätys.

      Ns. ihmisoikeuksilla "melskaavat" ovat mitä suurimassa määrin eksyttäjiä, sillä Sanassa sanotaan. Jumalan On Oikeus

      On suunnatonta ylimielisyyttä ja tietämättömyyttä sotkea ihmisoikeuksia ja lakioikeuksia samaan keittoon, sillä siitä syntyy lopulta vain karvasta lakiuskontoa.

      Ja juuri lakiuskonnosta Hyvä Sanoma meidät on aikoinaan vapauttanut.

    • Anonyymi

      Ihmisoikeudet jumalattomassa maailmassa on hyvä asia. Sitä kaikki elävässä uskossa olevat kannattavat.

    • Anonyymi

      Ihmisoiekuksien tulee pitää sisällään myös aidon kristinuskon hyväksyminen kaikkine Raamatun opetuksineen.

    • Anonyymi

      Rukousta tarvitaan, että ihmiset näkisivät vieläkin selvemmin, ettei tähän maailmaan voi turvata ja rakentaa mitään pysyvää. Tämä koronan tuoma hätätilanne voi nyt helposti syttyä herätykseksi vaikeiden aikojen keskellä.
      Elämme nyt seurakuntana Matt. 25:7 ajassa. Mutta ahdistus kansoilla lisääntyy. Samalla siellä lisääntyy Jeesusta etsivien joukko. Luuk 21:25-28.
      Seurakunta pitää nyt koota ulos uskonnollisista laitoksista (Ilm. 18:4) ja valmistaa ottamaan vastaan viimeinen sielujen sato.

    • Anonyymi

      Silmä silmästä ja.

    • Anonyymi

      Linkki avaa avaruuden.

    • Anonyymi

      On sananvapaus viety pois. Kaikki komentointi iltalehdissä on estetty. Muutamia vuosia sitten vielä kommenttini meni läpi, ei enää. On tosi vaarallinen kehitys menossa. Lapsia käy sääliksi, koska harva saa tietää siitä kestävästä totuudesta, mikä on Raamatussa kerrottu. Ihmisille on annettu sovituksen mahdollisuus, vaan nyt on korkeinta oikeusistuinta myöten uskonnon vastustaja, joka juuri Päivi Räsästä vainoaa.
      Moraali on muinaisjäänne. Kaikki revitellään esille. Iltalehtikin mainostaa seksiä monessa jutussa joka päivä. Kyllä seksi elämään kuuluu, mutta miehelle ja naiselle avioliitossa, jos oikein toimittaisiin.
      Hengellisesti hereillä on oltava.

    • Anonyymi

      Jokainen saa harrastaa mitä tykkää, laillisuuden rajoissa.
      Lait säätää kansan äänestämä parlamentti ja oikeuslaitoksella on ylin tuomiovalta.

      Nyt on käynyt niin, uskonnollisesti rajoittunut väestö on äänestänyt huonoja ihmisiä hoitamaan yhteistä asiaa.
      Siksi hallinnossa eletään kuin siat pellossa tai katoliset papit poikakuorossa.

      Valtakunnansyyttäjä on poliittinen fanaatikko, joka ei kunnioita oikeusvaltioperiaatetta.

    • Anonyymi

      Aloittajasta saa sellaisen kuvan että uskontoa saa harrastaa miten haluaa.
      No entäs isis sekin haluaa harrastaa uskoaan ja tappaa vääräuskoiset?

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nuorille miehille ei kelpaa enää paljon käytetty nainen

      "En ikinä huolisi mitään kyläpyörää", Tomi täräyttää TikTokissa https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/27182b8f-7759-49d0-8
      Sinkut
      372
      4090
    2. Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita

      Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko
      Maailman menoa
      252
      3101
    3. Marinin hallituskaudella Suomen BKT sentään kasvoi

      Tämä ns. kauhukabinetti ei ole saanut aikaan kuin vahinkoa. Otti ennätysvelat rikkaiden veroalennuksiin ja sai työttömyy
      Maailman menoa
      67
      2543
    4. Kuka lääketeollisuuden lahjoma "professori" on tämän takana

      Lääkäri Ari Miettinen on otettu kiinni poliisin toimesta. Ari on avoimesti tuonut esiin lääketeollisuuden bisneksen vast
      Helsinki
      4
      2063
    5. Loppuiko MTV3 näkymästä? Vinkki, miten näet mm. Salatut elämät jatkossa

      MTV:n maksuttomien tv-kanavien (MTV3, MTV Sub, MTV Ava) näkyvyys Elisan palveluissa päättyi 12.5.2026. Tämä aiheutti har
      MTV3
      25
      1630
    6. Drone-epäily Uudellamaalla

      Ihmisiä kehotetaan siirtymään sisätiloihin. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012008358.html
      Maailman menoa
      182
      1570
    7. Oho! Martina Aitolehti teki radikaalin hiusmuutoksen - Uskaltaisitko itse?

      Martina Aitolehti on menestyvä yrittäjä. Nyt hän on mukana Erikoisjoukot-realityssä. Erikoisjoukoissa Aitolehti nähdään
      Kotimaiset julkkisjuorut
      69
      1565
    8. Muistatko? Pete Parkkonen kohahdutti intiimillä videolla - Katso se tästä!

      Pete Parkkonen sai kohujulkisuutta Kohta sataa -videolla. Nyt Parkkonen voi kohahduttaa Euroviisuissa ainakin silloin, j
      Kotimaiset julkkisjuorut
      17
      1180
    9. Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma

      Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.
      Maailman menoa
      49
      1090
    10. 61
      1042
    Aihe