Mitä tämä oikein on, kun ihmiset eivät saisi olla uskossa?

Anonyymi

Päivi Räsäseltä on viety ihmisoikeudet harjoittaa Raamatun opettamaa kristinuskoa. Miksi ihmisoikeuksien puolustajta eivät puutu siihen asiaan ja vaadi valtakunnansyyttäjää pois viralta? Tämä olisi oikein.

13

140

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Eihän huumeissakaan saa olla. Kyllä jotain rajoja pitää ihmisille asettaa, jos eivät itse ymmärrä käyttäytyä normaalisti. Satuolentoihin uskominen ei ole normaalia. Uskonlakeja olisi uudistettava radikaalisti.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Totta tuo video.

      • Anonyymi

        Vaikka siihen ei joku uskoisikaan.


    • Anonyymi

      Tämä on luopumuksen ja eksytyksen aikaa. Tämä on etukäteen ilmoitettu, joten sen ei kuuleville pitäisi olla yllätys.

      Ns. ihmisoikeuksilla "melskaavat" ovat mitä suurimassa määrin eksyttäjiä, sillä Sanassa sanotaan. Jumalan On Oikeus

      On suunnatonta ylimielisyyttä ja tietämättömyyttä sotkea ihmisoikeuksia ja lakioikeuksia samaan keittoon, sillä siitä syntyy lopulta vain karvasta lakiuskontoa.

      Ja juuri lakiuskonnosta Hyvä Sanoma meidät on aikoinaan vapauttanut.

    • Anonyymi

      Ihmisoikeudet jumalattomassa maailmassa on hyvä asia. Sitä kaikki elävässä uskossa olevat kannattavat.

    • Anonyymi

      Ihmisoiekuksien tulee pitää sisällään myös aidon kristinuskon hyväksyminen kaikkine Raamatun opetuksineen.

    • Anonyymi

      Rukousta tarvitaan, että ihmiset näkisivät vieläkin selvemmin, ettei tähän maailmaan voi turvata ja rakentaa mitään pysyvää. Tämä koronan tuoma hätätilanne voi nyt helposti syttyä herätykseksi vaikeiden aikojen keskellä.
      Elämme nyt seurakuntana Matt. 25:7 ajassa. Mutta ahdistus kansoilla lisääntyy. Samalla siellä lisääntyy Jeesusta etsivien joukko. Luuk 21:25-28.
      Seurakunta pitää nyt koota ulos uskonnollisista laitoksista (Ilm. 18:4) ja valmistaa ottamaan vastaan viimeinen sielujen sato.

    • Anonyymi

      Silmä silmästä ja.

    • Anonyymi

      Linkki avaa avaruuden.

    • Anonyymi

      On sananvapaus viety pois. Kaikki komentointi iltalehdissä on estetty. Muutamia vuosia sitten vielä kommenttini meni läpi, ei enää. On tosi vaarallinen kehitys menossa. Lapsia käy sääliksi, koska harva saa tietää siitä kestävästä totuudesta, mikä on Raamatussa kerrottu. Ihmisille on annettu sovituksen mahdollisuus, vaan nyt on korkeinta oikeusistuinta myöten uskonnon vastustaja, joka juuri Päivi Räsästä vainoaa.
      Moraali on muinaisjäänne. Kaikki revitellään esille. Iltalehtikin mainostaa seksiä monessa jutussa joka päivä. Kyllä seksi elämään kuuluu, mutta miehelle ja naiselle avioliitossa, jos oikein toimittaisiin.
      Hengellisesti hereillä on oltava.

    • Anonyymi

      Jokainen saa harrastaa mitä tykkää, laillisuuden rajoissa.
      Lait säätää kansan äänestämä parlamentti ja oikeuslaitoksella on ylin tuomiovalta.

      Nyt on käynyt niin, uskonnollisesti rajoittunut väestö on äänestänyt huonoja ihmisiä hoitamaan yhteistä asiaa.
      Siksi hallinnossa eletään kuin siat pellossa tai katoliset papit poikakuorossa.

      Valtakunnansyyttäjä on poliittinen fanaatikko, joka ei kunnioita oikeusvaltioperiaatetta.

    • Anonyymi

      Aloittajasta saa sellaisen kuvan että uskontoa saa harrastaa miten haluaa.
      No entäs isis sekin haluaa harrastaa uskoaan ja tappaa vääräuskoiset?

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sannan kirja USA:n bestseller!

      "Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä
      Maailman menoa
      71
      10821
    2. Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa

      Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on
      Yrittäjyys
      134
      10221
    3. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      23
      7973
    4. Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki

      Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h
      Maailman menoa
      177
      6414
    5. Metsäalan rikolliset

      Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.
      Sotkamo
      41
      5299
    6. Milloin viimeksi näit kaivattusi?

      Toimisitko nyt toisin kuin siinä tilanteessa teit?
      Ikävä
      70
      4944
    7. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      135
      4245
    8. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      18
      4143
    9. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      14
      3827
    10. Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"

      Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris
      Maailman menoa
      131
      3524
    Aihe