SDP Kiusaaminen on täysin normaalia
Anonyymi
1879
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Mitä maalituksesta? PS tekee mitä haluaa, muut mitä uskaltaa.
Jos psykiatri sanoo, että koulukiusaaminen vahvistaa kiusattua, niin kysyisin, että mikä onkaan osaajien taso Suomessa.
Koskelan kiduttajamurhaajapojat käyttivät huumeita eli edustivat vihervasemmiston aatetta kun vihreät ministeriä myöten vaativat huumeet vapaaksi ja moni vasemmistolainen myös.sairasta.
Eräs vasen kansanedustaja ehdotti insestiä ja huumeita vapaaksi.
Tyypillistä punavihreä politiikkaa. Puolustavat kiusaajia, pahaa ja rikollisuutta.
Punavihreät oikein kuskaamalla kuskaavat rikollisia Suomeen pakoilemaan vastuutaan ja rikollisia kuten kurkunleikkaajakasosia vielä palkitaan isoilla korvauksilla.
Demarit Halonen ja Tuomioja olivat päättämässä Liberian kansanmurhaajan tuomisesta Suomeen. Kaiken jälkeen liberialainen on elänyt vapaasti normaalia elämää Suomessa jo kymmenen vuotta. Todisteita etsivät miehen väkivallanteoista Liberiasta ja varmaan kestääkin kauan, kenties niin kauan kuin miehellä on elämää. Mikä ja missä on miehen rikosoikeudellinen vastuu?
Tuomioja tv-ohjelmassa puolusti myös kovasti terroristiäitien tuontia al-holin leiriltä eikä nähnyt mitään vaaraa heistä Suomelle. Olihan hänellä tuolloin jo tottumusta rikollisten kuskaamisesta Suomeen.
Demarit alkavat näyttää vuosi vuodelta yhä enemmän kahjoilta aatevihreiltä, joita kiinnostaa ainoastaan ulkomaalaisten ja rikollisten hyvä, suomalaisista he eivät piittaa.
Aika natseja nuo demarit, vahvemman väkivalta normaalia?
Omituinen foorumi esittää tällaisia mielipiteitä, jossa ilmeisesti asia nousi sadistisen murhan jälkeen käsiteltäväksi. Olen Taipaletta pitänyt fiksuna, mutta vanhuus tekee tepposensa.
Ihan sopii nykyPunavihreille tyypilliseen arvomaailmaan.
Demarit ajavat uutta maailman järjestystä, jonka ideana on marxismi, koulukiusaaminen, kulttuurien muuttaminen, etnisten rotujen sekoitus, moraamirappio, huumeet ja alkoholismi, perheiden hajottaminen, huoraaminen, lapsettomuus, sukupuolisekoitukset jne.
Kyllä heillä on sairaat tavoitteet. Ja sillä luulevat parantavan maailman.
Jos saataisiin sodoma ja comora tyylinen meno länsimaihin, nauttisin.
Demokratia saastuttaa ihmisen mielen.
Istuupa Helsingin kaupunginvaltuustossa ihania ihmisiä....vai pitäisikö sanoa: Täysin rasisteja?
Olin koulukiusattu ja nyt menee tosi hyvin.
Minä tunnen monta koulukiusattua joilla ei mene hyvin.
Se on se SDP:n oikeusvaltioperiaate.