Keskustakin olisi paremmassa joukossa

Harkimo ei osaa edes äänestää oikein-
Vittu mikä pelle. Ja tuon takia meillä on nyt vihervasemmistohallitus, kun loikkaamalla Harkimo käytännössä vei kokoomukselta vaalivoiton, mikä johti ensin Rinteen ja sitten Marinin huulipunahallituksen syntymiseen. Jos Harkimo ei olisi loikannut, niin isis-akkojen rahtaamisesta Suomeen ei olisi nyt edes puhettakaan kokoomusjohtoisessa hallituksessa. https://www.is.fi/politiikka/art-2000006346729.html

En usko et Kokoomus olis ensimmäisenä halunnut hallituskumppanikseen vihervasemmistolaisia etnonationalisteja, jotka on huolestuneita ainoastaan Al Holin suomalaisista!?

1

83

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kyllä kannassani pysyn edelleen, miten olisi nykyistä paremmin vaalia seurannut hallitus saatu. Demokratia vain laji, jossa ei oteta vähemmistön mukaan, joka nyt tehty. Persut nyt tuskin olisi saatu hallitukseen Soinin tapauksen jälkeen, kun heidän mukaan ollut petturi kun isänmaan asialla hallituksessa. Kun vasurit ja vihreät siinä keikkuu löyhässä "hirressä" jo aikaa, että "ollakko vai ei olla ! -jos Hamlettiakin..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita

      Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko
      Maailman menoa
      274
      3487
    2. Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma

      Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.
      Maailman menoa
      132
      1880
    3. Israel euroviisujen 2.

      Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is
      Luterilaisuus
      300
      1629
    4. Persujen puoluekokous 2026

      Missä ja Milloin pidetään ?
      Maailman menoa
      79
      1470
    5. 78
      1451
    6. Odotettu tulos Taivalvaaran hiihtokeskuksen osalta

      "MCS Finland Oy on ilmoittanut Taivalkosken kunnalle 30.4.2026, että se irtisanoo Taivalkosken kunnan ja MCS Finland Oy:
      Taivalkoski
      53
      1166
    7. Mun mielestäni on tosi loukkaavaa

      Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra
      Ikävä
      200
      1150
    8. Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?

      Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois
      Maailman menoa
      68
      1029
    9. Mikä se viehättävin

      Asia on kaivatussasi?
      Ikävä
      63
      1021
    10. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      22
      1007
    Aihe