ai että sähköllä sulatatte lunta....vihje.....sulattakaa meressä verkkokontissa ..
ei maksa mitään..
lumien sulatus
Anonyymi
3
112
Vastaukset
- Anonyymi
Ei taida jää kantaa tuollaista kuorma-autoa sulaan asti.
- Anonyymi
Helsingin pitää ostaa lumensulatuskoneet ja taloyhtiöiden pitää kasata lumi tonteilleen. Se kuýllä sulaa keväällä nopeasti.
Täällä eivät kuormautoilijat ja kompuksessa olevat juhli.Jospa kävisit ensin katsomassa Täällä Helsingissä. Ja sitten et munaisi itsesi. Ei Täällä ole niin isoja tontteja mihin kasata lunta. Pahimpina lumitalvina siirretään 60 000 autokuormaa lunta. Joten ne verkkokontit ja lumensulattajat on typeriä ehdotuksia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle223008Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen
Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A112067Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?
Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.651929Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen
Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell1001793Toivoisitko Rakas vielä?
Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.761533Sointu Borg tilittää - Ei suostu enää tähän työhön: "Katastrofi"
Sointu Borg on mediapersoona, joka löi itsensä läpi Diili-realityssä. Borg on monipuolinen tekijä: mediapersoona, juonta141272Keskustelua kasteesta
You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti4001255Ihan pieni näkeminen vaan
👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥331241- 1111045
Tulipalo viimeyönä
Olipa ikävä kuulla tämä tulipalo, nyt on jatkuvasti asuinpaloja.Grillikausi alkanut.Grillit pois parvekkeilta ja asuntoj151026