Fixu Taxikin Tampereelle

Näin nyt ensimmäistä kertaa Fixu Taxin tolpalla Tampereella - oli näköjään aloittanut täällä helmikuun alusta.

Ihan hyvä että tänne saadaan lisää vaihtoehtoja, toivottavasti lähitulevaisuudessa myös Uber.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Yango toi jo kaivattua hintakilpailua. Uber olisi kyllä kiva saada myös tänne.

Äänestä

Todellakin, kyllä kilpailua olla pitää ja kuten Helsingissäkin on taksitolppien autojonoissa lähes päivittäistä asiakkaiden ja miksi ei samalla ohikulkijoidenkin hauskuutusta taukojumppaa painin muodossa, toivoisihan sen toki leviävän tasapuolisesti myös valtakunnallisesti.
Tätähän me juuri täällä kaipaamme, sirkushuveja, vaikka sitten ilman sirkustakin👍

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Näin nyt ensimmäistä kertaa Fixu Taxin tolpalla Tampereella - oli näköjään aloittanut täällä helmikuun alusta.

Ihan hyvä että tänne saadaan lisää vaihtoehtoja, toivottavasti lähitulevaisuudessa myös Uber.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu