Kyllä vituttaisi,

...jos olisin joskus persua äänestänyt. Mutta fiksu ihminen, kuten minä, ei populismiin sorru.
9<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Voisitko hiukan avata, miksi pidät itseäsi fiksuna. Palsta toiminnastasi kun sellainen ei mitenkään välity?

Äänestä
  • Voisin kyllä avata enemmänkin, mutta vaatimattomana ihmisenä en viitsi muita fiksuuden merkkejä itsestäni kertoa kuin minkä jo avauksessani mainitsin ja joka hieman liittyy palstan persuaiheeseenkin. Vaikka sinä haluaisitkin keskustella minusta.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Voisin kyllä avata enemmänkin, mutta vaatimattomana ihmisenä en viitsi muita fiksuuden merkkejä itsestäni kertoa kuin minkä jo avauksessani mainitsin ja joka hieman liittyy palstan persuaiheeseenkin. Vaikka sinä haluaisitkin keskustella minusta.

    Persuthan haluaa aina keskustella aiheen vierestä. Kuten Halla-ahokin tv-tenteissä, olkoon aihe mikä tahansa, Halla-aho vetää mamut siihen aiheeseen mukaan. Se on se kenttäpersuun vetoava aihe ja ja muustahan kenttäpersut ei tajuakaan mitään. Halla-aho kusee kenttäpersun muroihin mennen tullen ja palatessa ja kenttäpersu on pelkkä hyödyllinen idiootti.

    Äänestä

  • Halla-aho pyrkii mestarista pormestariksi. Tuo maaseudun kurjistaja.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Halla-aho pyrkii mestarista pormestariksi. Tuo maaseudun kurjistaja.

    Ei tullut pornomestaria.

    "Perussuomalaisten puheenjohtajuutta tavoitteleva Jussi Halla-aho suunnitteli 1990-luvulla pornokaupan avaamista Joensuuhun. "

    Halla-aho on jossain haastattelussa kertonut katuneensa sitä, ettei lähtenyt pornouralle.
    Se on kyllä harmittavaa varmaan monen muunkin mielestä, koska Halla-aho on nyt olevinaan poliitikko.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ei tullut pornomestaria.

    "Perussuomalaisten puheenjohtajuutta tavoitteleva Jussi Halla-aho suunnitteli 1990-luvulla pornokaupan avaamista Joensuuhun. "

    Halla-aho on jossain haastattelussa kertonut katuneensa sitä, ettei lähtenyt pornouralle.
    Se on kyllä harmittavaa varmaan monen muunkin mielestä, koska Halla-aho on nyt olevinaan poliitikko.

    "...harmittavaa varmaan monen muunkin mielestä, "

    Niin. Saattaa olla jopa persujenkin mielestä harmittavaa, kun on esiintynyt kyseisessä puolueessa jopa väkivaltaisia esiintuloja, niinsanottuja jäsenten välisiä...

    Sinimustia nyt puuhaa nuo persut, jotka tuntevat itsensä syrjäytetyiksi persuista.

    Äänestä

Hyvä valinta. En minäkään äänestä persuja syystä , eivät minun eteen tee yhtään mitään.Päinvastoin pahentavat Suomen tilannetta, en ymmärrä heitä.Ovat kaikki niin katkeria.

Äänestä

No täytyy sanoa että olen täysin samaa mieltä sinun kanssasi!

Minuakin nimittäin vituttaisi jos meidän persujen joukkoon tuppautuisi sinun kaltaisiasi idiootteja!

Äänestä

Nyt kaikki äänet vaan SDP:lle niin ei nähdä paljon persuja valtuustoissa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

...jos olisin joskus persua äänestänyt. Mutta fiksu ihminen, kuten minä, ei populismiin sorru.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu