Pelkään että edessä on yksinäinen elämä

Kukapa nyt yksinäistä miestä huolisi...? Sattuuhan se kun ei kellekkään kelpaa 😔
34<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 34

Vanhimmat

Itselläni on tismalleen sama edessä. Kyllä sitä nyt on jo vähän tottunut ajatukseen, kun on muutaman kuukauden kanssa asian kanssa yrittänyt tulla sinuiksi.

Äänestä

Onhan niitä yksinäisiä naisiakin. Ei muuta kun verkot vesille vaan.

Äänestä
  • Joo, tiheäsilmäiset, paksulla langalla.

    Äänestä

Kyl sen kanssa oppii elämään. Mielummin yksin, kuin vaikean naisen kanssa.

Äänestä

Ei se rumankaan naisen elämä sen helpompaa ole!!

Äänestä
  • Jopa rumat naiset saavat helpommin miestä kuin ruma mies naista.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Jopa rumat naiset saavat helpommin miestä kuin ruma mies naista.

    Hah, ei oo näkyny miehiä

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Jopa rumat naiset saavat helpommin miestä kuin ruma mies naista.

    Taas tämä ajatus, että saavat helposti miestä. Se munako ja pilluko tässäkin alotuksessa nyt on se ainoa oleellinen asia? Saa kai sitä munaa, mutta tuoko se muka rakkautta. Jos joku mies huolii ruman naisen panopuukseen, niin sekö sen onnen takaa?

    Äänestä

  • Totta!

    Äänestä

Naisena tuntuu jotenkin häpeällisemmältä olla yksinäinen kun oletetaan aina että olisi tyttöporukkaa joiden kanssa rupatellaan kaikki salaisuudet, olisihan sille tarvetta mutta ei mahdollisuutta.

Äänestä
  • Kyllä se miehenä tuntuu myös häpeälliseltä. Saa osakseen vain pilkkaa ja muuta lapsellista kuraa. Mies on luuseri muitten silmissä jos on yksinäinen.

    Äänestä

  • Nuoruuden ajatuksia. Miehenä en pitäisi piirrettä jossa nainen on "ylisosiaalinen"..mielummin vähän kavereita omaava nainen. Ensinmainittu tietäisi paljon kissanristiäisiä.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Nuoruuden ajatuksia. Miehenä en pitäisi piirrettä jossa nainen on "ylisosiaalinen"..mielummin vähän kavereita omaava nainen. Ensinmainittu tietäisi paljon kissanristiäisiä.

    Ei kaikki miehet välttämättä pärjää naisen kanssa jos on ainoa jolle nainen rupattaa kaikki pienimmätkin ajatukset ja asiat, tarvitaan toisia naisia hänen kaveriksi tai tulet hulluksi.😁

    Äänestä

  • Olet hyvin nuori. Yksinäisyydessä ei ole mitään hävettävää. Päinvastoin, on ihailtavaa, että ihminen, nainen tai mies, seisoo omilla jaloillaan eikä ajaudu suhteesta toiseen vain parisuhteen perässä.

    Äänestä

Siis helpompihan se on huolia yksinäinen mies kuin perheellinen tai varattu.

Äänestä
  • Nimenomaan.

    Äänestä

  • Näinpä

    Äänestä

Kyllä yksinäisyyteen tottuu, ja ihan oikeasti tämä on äärettömän kivaa ja halpaa siis tämä yksinäisyys.
Parisuhteessa oleville saa nauraa aivan huolella se on minulle huumoria kun pöljät ovat käsikädessä ja ollaan olevinaan niin onnellisia.
Heh kuka uskoo? He itse kun ei tiedä paremmasta.

Äänestä
  • No tokkopa ovat käsi kädessä jos eivät myös niin tahdo. Onnellisempaa käsi kädessä kuin yksin kädet taskussa.

    Äänestä

Eipä huoli masentunutta miestä jolla ei ole kavereita ja muuta elämää kun työpaikka. Olenhan minä yrittänyt lukuisia naisia. Mutta naiset eivät osota mua kohtaan mitään kiinnostusta kuukaudesta toiseen. Siispä ikisinkku.

T. Allu

Äänestä
  • Sitten kun kerron vielä että mulla on kielellisiä lieviä vaikeuksia ja kehityshäiriö ei naista koskaan kiinnosta.. mieluite sit yksin.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Sitten kun kerron vielä että mulla on kielellisiä lieviä vaikeuksia ja kehityshäiriö ei naista koskaan kiinnosta.. mieluite sit yksin.

    Jos naiset haluu normaaleitä komeita täydellisiä miehiä.. emmä semmosta jaksa.. pitäs kelvata tälläsenää sille oikealle naiselle.sitä en ymmärrä

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Jos naiset haluu normaaleitä komeita täydellisiä miehiä.. emmä semmosta jaksa.. pitäs kelvata tälläsenää sille oikealle naiselle.sitä en ymmärrä

    Jospa se oikea nainen vielä löytyy. Ei ne kaikki naisetkaan täydellisiä ole.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Sitten kun kerron vielä että mulla on kielellisiä lieviä vaikeuksia ja kehityshäiriö ei naista koskaan kiinnosta.. mieluite sit yksin.

    No jos nainenki on vähän vajaa, niin ei edes huomaa, ettei hissi mee ylös asti.

    Äänestä

Yksin olemisessa on hyvätki puolensa, kovasti pitää skarpata toisen takia. Yksin saa levätä laakereillaan ja ottaa rennommin.

Äänestä

Olen ollut jo monia vuosia yksin. Normaali, ihan sosiaalinen nainen, vakituisessa työssä käyn. Baareissa en ole juoksennellut ennen koronaa, enkä koronan aikana. En juo, en polta.
Viihdyn kuitenkin itsekseni. En etsi varsinaisesti ketään, joku tulee vastaan jos on tullakseen. Ikää on jo sen verran ettei lähde kaikkeen mukaan. Huonoa (hullua,alkoholistia,varattua ym) en huoli.
Tällai täältä sivusta naiselta.

Äänestä

Yksinäisessä miehessä on aina jotain vikaa, ainakin muitten silmissä. "Miksi tuolla ei ole kavereita"? - Onkohan se jotenkin hullu yms? "Miksi sillä ei oo ikinä naisseuraa?" - Se on varmaan homo yms... Syntyy ennakkoluuloja ja kun juorukellot pohtivat yksinäisen miehen yksinäistä elämää niin huhut kiertelevät ja sitten kukaan ei enää varsinkaan halua yksinäisen miehen seuraa koska moni pelkää leimautuvansa tai pelkää menettävänsä maineensa. Ihmiset häpeävät tuollaisen ihmisen seuraa niin se vain on ja puhun kokemuksesta. Sitten ei enää kiinnosta edes yrittää olla ihmisten janssa tekemisissä kun tuijotellaan, supistaan ja spekuloidaan. Siinä huomaa ihmisten ahdasmielisyyden.

Äänestä
  • Samoin yksinäisen naisen laita t:kokemus

    Äänestä

Mulle kelpaa m-mies sellaisenaan kuin on.

Äänestä

Mielummin yksin kuin huonossa seurassa.

Äänestä

Niin,kukapa nyt yksinäistä miestä huolisi. Mene naimisiin ekaks niin sit et ole enään yksinäinen ja sinut huolitaan vaiks mihin.

Äänestä

En minäkään kelpoo.

En edes uskalla enää haaveilla .

Tulloo vuoan paha olo .

Äänestä

Voi tehdä sen neljä lasta niin ei oo kauaa yksinäistä :)

Äänestä
  • Puolet liikaa

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Kukapa nyt yksinäistä miestä huolisi...? Sattuuhan se kun ei kellekkään kelpaa 😔

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu