Salavideoilla heikomman sukupuolen koiranpotkimista
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/95ed5efb-03fc-4ef7-a32e-daadc548f442
Kyllä nainenkin hyvin pystyy potkimaan suojelukoiraa
16
268
Vastaukset 16
- Anonyymi
Salavideolla kuvatut ovat varsinaisia kusipäitä tarkoitan kaksijalkaisia.
- Anonyymi
Taas mistään mitään tajuamattomat kommentoivat asiaa josta eivät mitään tiedä.
Huolimatta viherterroristien kuvaamasta videosta, suojelukoiria koulutetaan juuri niin kuin pitääkin ja se on valvottua ja erittäin moraalista toimintaa.
Ensinnäkään koiria ei potkita eikä hakata voimalla, vaan ainoastaan demonstroidaan niitä käden- ja jalanliikkeitä joita kohdehenkilökin tositilanteessa kohdistaisi palveluskoiraan.
Siis suojelukoirahan mm. puolustaa isäntäänsä/emäntäänsä väkivaltaista hyökkäystä vastaan, tai virkakoirana toimii vaarallisen rikollisen kiinniottajana, ellei nämä huomionhakuiset viherjournalistit sitä vielä ole tajunneet.
Poliisi- ja puolustusvoimien koirien koulutuksessa jopa ammutaan hyökkäävää koiraa kohti paukkupatruunoilla ettei se tositilanteessa pelkäisi oikeitakaan laukauksia.
Mitä tekee suojelukoiralla joka ei uskalla tehdä sitä mitä siltä odotetaan?
Viherhörhöiltä nyt kukaan ei mitään odotakaan muuta kuin tämänkaltaisia huomionhakuisia skandaaliulostuloja.
Todella surkeaa ja säälittävää, ellei lähes oksettavaa toimintaa.- Anonyymi
Saissea nauhat, omin silmin nähnyt kun koira hapetetaan lähes tajuttomaksi, sähköä annetaan ja piikkipannalla ulkoiluttaa yms kamalaa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Saissea nauhat, omin silmin nähnyt kun koira hapetetaan lähes tajuttomaksi, sähköä annetaan ja piikkipannalla ulkoiluttaa yms kamalaa.
Hyviä ihmisiä on paljon,niin puhutaan?Onkohan nämä koirien kaltoinkohtelijat sellaisia hyviä ihmisiä?Voisiko lihansyöjä olla hyvä ihminen,mutta vegaani parempi(tulevaisuuden) ihminen???
- Anonyymi
Hevonpaskaa.
- Anonyymi
Koiranhakkaaja on sairas mieleltään.
- Anonyymi
Virkakoirien koulutus paljon inhimillisempää. Ei se paukkupanos vahingoita fyysisesti, kuten potkiminen, sähköpiiska, kuristuspiikkipanta. Täyttä saastaa tuo toiminta. Eikä mitään tarpeellista . Virkakoirien koulutus on hyödyllistä. Ei tuo " koiraurheilu ", jota ei voi urheiluksi sanoa. Toivottavasti nyt oikeasti rangaistaan tätä törkysakkia. Itsellä on koiria ,eikä mieleenikään tulisi niitä potkia, tai lyödä. Osaavat kyllä tarvittaessa suojella, alkukantainen iso rotu. Niille riittää jo suuri koko karkoittamaan asiattomat
Ei tähän asiaan tarvitse viitata vihreitten toimiin. On täysin eläinsuojelullinen asia ja moraalinen - Anonyymi
Hävetkää, toivottavasti karman laki hoitaa pelkurikouluttajat.
- Anonyymi
Toi SUOJELUHARRASTUS on ihan turhaa eikä koira sitä tarvitse. Rajavartija, poliisi yms. koiria EI kouluteta rankaisemmalla, vaan palkitsemalla. Nuo kuvatut suojeluharrastuskoirat agitoidaan toimimaan pelosta, mitä koira siitä oppii? PALKITSEMALLA koiraKIN oppii, esim. tietää että on odotettavissa jotain kivaa, herkut tai leikit.
- Anonyymi
Vihreät taas tehneet terrori-iskun...
- Anonyymi
Ota aamulääke.
Ei tähän vihreät kuulu mitenkään. Törkysakkia nämä "suojeluharrastajat " Aika ironinen nimi. Suojelu kaukana
- Anonyymi
Joo kannattaa lopettaa suojelukoirien kouluttaminen. Onpahan sekin turvallisuutta lisäävä asia pois. Lisää sekasortoa vaan kehään ja varsinkin isoihin kaupunkeihin. Näin yhteiskunta sivistyy ja lähenee loppuaan. Linkola tajusi aikoinaan mitä rapasakkia nämä vihreät ovat.
https://youtu.be/cOP9K36HOmg- Anonyymi
Virkakoirat eri asia, ei näillä ole mitään tekemistä sen kanssa. Tämä on " harrastustoimintaa "
- Anonyymi
Eläinrääkkäys kannattaa lopettaa, koska sillä ei lisätä kenenkään turvallisuutta.
Vellihousut jotka hankkivat lemmikin muka puolustamaan itseään, voisivat pitää piikkipantaa ja sähköpantaa omassa kaulassaan, vai pelottaako? - Anonyymi
Koiranhakkaajille opetusta raitilla. Jos naamansa näyttävät vaikka näyttelyssä, aplodeja varmasti piisaa...
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1021152
- 51965
- 119913
- 146893
- 70687
En haluaisi sanoa tätä
Mutta olet sokea sille, mitä sinulla jo on! Jos minä olisin sinä, pyrkisin tekemään kaikkeni kohentaakseni nykyistä pari40679Venäjä alkaa iskemään Suomen politiikkaan.
Tässä on valtion ja koko länsiliiton päämiehet varoitelleet, että Venäjä alkaa talven aikana taas iskemään hybridisesti.116659Koska Sofia kertoo totuuden, että ovat eroneet miljonääri miehen kanssa?
Eikö olisi hänelle itselleen helpotus, kun voisi kertoa totuuden. Miksi salata asiaa ja pitkittää sitä harmaan tulevaisu187637- 33604
- 70599
Muistelen lämmöllä
Se oli vaikein päätös, jonka olen joutunut tekemään. En pidä valehtelusta, mutta näin sait päätöksen asioille. Rakasti47588- 80550
Vasemmiston aloite
Pyhäjärvellä, ihan hyvä aloite. Toteutus ja puhdistus pitäisi alkaa ihan omasta pesästä. Näkeehän tuon sokeakin mitä ja62544- 39519
Onko suhtautuminen kaivattusi
Fyysiseen vetovoimaan muuttunut? Jos, mihin suuntaan? Tunnetko enemmän vai vähemmän vetoa häneen fyysisesti kuin silloin35494Maajussille morsian: Farmiviikon voittajat ja häviäjät - Itkua ja pettymystä ei salattu
Maajussille morsian -suosikkisarjassa farmiviikolla selviää, onko ilmassa "sitä jotakin". Rakkauden etsintä on täynnä i4493- 46490
Jos olen aiheuttanut pahaa, pyydän anteeksi
Jos olen omalla kirjoittelullani aiheuttanut täällä jollekin pahaa mieltä tai sotkenut asioita, niin pyydän sitä anteeks64479- 42470
Näyttää siltä ettet edes sinä.
Kukaan ei uskalla kohdata aitoa ja syvää sielun rakkautta. Hyvin harvat vain. Ihmisten on turha tavoitella sitä oikeaa31466