Älkää masentuko. Korona systeemit on suosituksia. Ei pakotteita eli, se on suositus. Ei mitään laiteta kiinni.
Ei Suomessa ole vielä pakkolakia elikä ulkona liikumiskieltoa.
Tehdään kuitenkin niin kun iso systeemi sanoo.
Suhdanteet.
Anonyymi
1
326
Vastaukset
- Anonyymi
Kyllä parempi olisi kun kaikki kiinni, kuten Briteissä tehtiin ennen rokotuksia.
On ihan ihmeellistä ettei nykynuoriso osaa olla paria kuukautta aloillaan. Kuinka oli sodan aikaan kun porukka pelkäsi maakuopassa pommituksia. Kyllä saisi tämä pilalle hemmoteltu porukka ajattelemista, niille hän ei edes ilmainen ruoka maistu kouluissa.
Nykyiset vanhemmat ovat itse eturintamassa huutamassa oikeuksia lapsilleen, sitä kyllä kohta kiitetään kun maa on täynnä pumpulissa kasvaneita oman edun kiinnipitäviä narsisteja.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin2609067IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3126299Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?661370Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61311- 1091111
Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.791005Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut60877Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin43788MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk311703Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus23696